به گزارش بستک نیوز ، روز گذشته جلسه ای در دو نوبت صبح و عصر به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرهای استان هرمزگان با حضور حدود ۳۲ شهردار ، معاون امور عمرانی استانداری ، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ، مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان ، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و چند تن از معاونین خود ، معاون آبفاضلاب شهری استان هرمزگان ،نماینده شرکت گاز  و فرماندار بستک به میزبانی شورای اسلامی و شهرداری جناح برگزار شد.

سید بدر آل عبایی شهردار بستک در این جلسه ضمن تشکر از میزبانی شهر جناح از شهرداران استان هرمزگان گفت : گازرسانی به شهر بستک که اتفاق میمونی بود و زیرساختی مفیدی برای بستک است روزهای پایانی را سپری می کند. وی افزود : ما انتظار داریم دستگاهای حفار هر شهرستانی باید قبل از حفاری نسبت به آزمایش خاک حفاری اقدام کنند که به صورت علمی متوجه شوند بعد از حفاری چه نشست هایی در شهر اتفاق خواهد افتاد تا شهرداری ها با دستگاها درگیر نباشند.

شهردار بستک اضافه کرد: با توجه به یک بخشنامه کلی بابت ترمیم کانال حفاری مبلغی در نظر گرفته می شود و در قرارداد ها به این نکته توجه نمی شود که این کانال ها باید به چه شکل ترمیم شود و افزایش قیمت ها نیز در نظر گرفته شود تا در آینده مشکل ساز نباشد ، زیرا ترمیم هر نقطه با توجه به خاک آن منطقه باید انجام بپذیرد.

شهردار بستک با اشاره به عدم وجود وحدت رویه برای دریافت عوارض خودرو در استان گفت : شهرداری هایی که به صورت قانونی نسبت به اخذ عوارض خودرو اقدام میکنند عملا درآمدی از آن ندارند و شهرداری هایی گاها با یک رمز که در اختیار دفاتر پیشخوان قرار دارد حقوق شهرداری ها را ضایع میکنند و فقط یک سال از عوارض را دریافت میکنند و سال های عقب افتاده در نظر گرفته نمی شود.

انتها