به گزارش بستک نیوز ، سید بدر آل عبائی با اعلام این خبر اظهار داشت :بستک شهری کهن با سبک معماری منحصر بفرد می باشد که در طی قرنهای متمادی، اساتید و معماران خبره و نخبه ی این دیار، عالمانه و با دستانی هنرمند جلوه و شکوه ویژه ای به این شهر بخشیده اند.

آل عبائی افزود:بر خود وظیفه دانستم ، با مشورت شورای محترم اسلامی شهر بستک و مشاوره و کمک جناب مهندس شهاب الدین ارفعی که از طراحان و معماران بنام و برجسته کشور می باشند، نماد خاصی از معماری بستکی را اجرا نماییم، و این امر با طراحی و ساخت پایه چراغ های معابر با نمادهای بادگیر و اشکالی برگرفته از سرستونها، پایه ستونها، طاقها و پنجره های با معماری اصیل بستکی در یکی از بلوارهای ورودی شهر (بلوار حافظ) صورت گرفت و اثری ماندگار و در عین حال نو (به لحاظ اجرای یک اثر معماری بر روی چراغ معابر شهری ) به عنوان بخشی از هنر و معماری این دیار جلوه ای خاص به شهرمان بستک ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه این پایه چراغها توسط اساتید جوان و چیره دست بستکی ساخته، رنگ آمیزی و سپس در تاریخ چهارم تیرماه ۹۸ آخرین پایه چراغ این بلوار نصب شد. جا دارد از زحمات تک تک دست اندرکاران این پروژه تشکر نمایم. امید است بتوانیم با همکاری مردم شریف بستک، شهرمان را روز به روز آبادتر و زیباتر سازیم.

انتها/