به گزارش بستک نیوز ،  بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر مسابقات ورزشی در رشته های مختلف با شعار سلامت همگام عدالت و عدالت همگام سلامت درسطح شهرستان بستک برگزار می شود.

سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج ورزش و پیشگیری از گرایش به سمت مواد مخدر دانست و گفت: با توجه به افزایش روزافزون انواع مواد مخدر و داروهای روان‌گردان، خشونت و سوءتغذیه و بی‌تحرکی سلامت جامعه را تهدید می‌کند اما می‌توان با ورزش از این عارضه‌ها دور ماند و نقش آن‌ها را در زندگی کم کرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان افزود: کسانی که به ورزش روی می‌آورند به خاطر افزایش حجم تنفسیشان معمولاً  از مواد مخدر استفاده نمی‌کنند و به تغذیه سالم اهمیت می‌دهند با انجام ورزش ذهن روی حرکات تمرکز می‌کند و این باعث می‌شود که انسان برای مدتی از مشکلات زندگی دور بماند و اعصاب آرام‌تری نسبت به غیر ورزشکاران داشته باشد. همچنین از دیگر اثرات مثبت ورزش از آنجایکه شعار هفته سلامت همگام عدالت وعدالت همگام سلامت می باشدمی‌توان به کم شدن حجم چربی بدن و افزایش توده عضلانی و سلامتی بدن اشاره کرد.

وی در پایان سخنان خود از برنامه ریزان وبرگزار کنندگان این مسابقات بویژه رئیس اداره ورزش وجوانان وروسای هیات های مختلف تقدیر وتشکر نمودند.

انتها/