به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بستک نیوز ، احمد حاجی‌زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت : اخیرا پیام هایی با مضمون برنده شدن در سفرهای زیارتی حج و عتبات عالیات و همچنین قطع یارانه نقدی برای مردم ارسال می شود که با هدف کلاهبرداری و خالی کردن حساب‌های مردم می باشد.

رئیس دادگستری شهرستان بستک افزود : مردم باید در حفظ و نگهداری رمز حساب خود بسیار دقت کنند چون رمز دوم یا اینترنتی جزو اطلاعات شخصی و محرمانه است و نباید در اختیار هیچ کسی قرار بگیرد.

حاجی‌زاده ضمن ابراز تاسف از بالارفتن آمار کلاهبرداری های اینترنتی و خالی کردن حسابهای مردم، از همه مردم درخواست کرد در هنگام استفاده از فضای مجازی نسبت به حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه و اطلاعات حساب های بانکی خود بسیار دقت کنند.وی همچنین به بانکهای شهرستان متذکر شد آموزشهای لازم در هنگام افتتاح حساب و به صورت مستمر به مردم داده شود.

به گزارش بستک نیوز ، اخیرا پیامکی تحت عنوان قطع یارانه نقدی نزد مردم ارسال می شود که با معرفی یک لینک از قربانیان میخواهد تا اطلاعات حساب و اطلاعات شخصی خود را در فرم مربوطه پر کنند که با پر کردن این صفحه اطلاعات حساب بانکی آنها نزد افراد سواستفاده گر قرار می‌گیرد و باعث خالی شدن حساب و کلاهبرداری از آنها خواهد شد.