به گزارش بستک نیوز ، ظهر امروز جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان بستک ، اعضای شورای اسلامی شهر بستک ، معتمدین و متنفذین به ریاست سیدشمس الدین قتالی فرماندار شهرستان بستک در محل فرمانداری بستک برگزار شد.

در این جلسه فرماندار بستک با اشاره به وضعیت کنونی آب شرب در بستک و خط لاورمیستان گفت : نباید وضعیت به گونه ای شود که چاه لاورمیستان نیاز به کف شکنی داشته باشد زیرا این عمل برای چاه بسیار خطرناک است . وی افزود : تصمیمات امروز نباید یک تصمیم مسکن وار باشد و باید تصمیمی باشد که حداقل تا بهره برداری از خط آب چارک مشکل آب شرب را در بستک حل کنیم و یا به حداقل برسانیم.

برخی از افراد شرکت کننده در این جلسه استفاده بی رویه آب شرب خط لاورمیستان در صنعت به ویژه مرغداری های در مسیر این خط ، عمر بالا و فرسودگی خط انتقال و سومدیریت را عامل مشکلات امروز بیان کردند.

همچنین در ادامه شهاب الدین بادروج عضو شورای اسلامی شهر بستک با انتقاد از وضعیت موجود آن هم در شروع ماه مبارک رمضان گفت : واقعا تاسف بار است که حدود هشت روز است آب شرب مردم شهر بستک قطع است و این اتفاقات باعث نارضایتی مردم شده است. وی در پایان صحبت های خود گفت : هر تصمیمی در این جلسه گرفته می شود باید در اسرع وقت آب شرب شهر بستک وصل شود تا مردم در ماه رمضان دچار مشکل نشوند.

در ادامه جلسه فرماندار بستک در تماس با قصمی مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان دغدغه مردم بستک به را به وی انتقال داد.

گفتنی است در پایان این جلسه مصوب شد:

۱- مصرف آب مرغداری های موجود در مسیر خط انتقال آب لاور میستان کنترل و مدیریت شود و به این منظور جلسه ای ظهر فردا با حضور مرغداران در فرمانداری بستک برگزار شود.

۲-  مصرف آب در ساختمان سازی در جناح ، بستک و روستاهایی که از آب لاورمیستان استفاده می کنند تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

۳- کمیته ای متشکل از ۷ نفر که دو عضو آن فرماندار شهرستان بستک و یکی از اعضای شورای شهر بستک و ۵ عضو آن از معتمدین شهر بستک می باشند به منظور پیگیری تامین آب تشکیل شود.

۴- چاهی در لاور میستان با نام “چاه شورا” در اسرع وقت تعیین تکلیف گردد و آب آن به خط انتقال لاورمیستان وصل شود.

انتها/