به گزارش بستک نیوز ، دکتر فریدون همتی در مراسم آغاز ساخت مجتمع دارالعلوم امام نووی گوده در روستای چاه بنارد شهرستان بستک با بیان اینکه از مراکز و مدارس دینی انتظار داریم بر روی فرهنگ و تربیت جامعه کار کنند، عنوان کرد: امروز یکی از مقوله‌های مهم که با آن مواجه هستیم لزوم توجه به فرهنگ کار و ارزشمند دانستن مشاغل مختلف در جامعه است که علما، نخبگان، ائمه جمعه، رسانه‌ها و دیگر دست اندرکاران باید بر روی این فرهنگ کار کنند.

وی ادامه داد: مراکز و مدارس دینی نقش مهمی در مسیر فرهنگ سازی و تنظیم ارتباط انسان های جامعه با خداوند متعال و محیط پیرامون را دارند تا همه بدانیم که چه مسئولیتی در جامعه داریم و باید به آن عمل کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم که تحریم فروش نفت اهرمی در دست دشمنان بر علیه ما باشد، اظهار داشت: این تحریم هرچند برای ما سختی ایجاد می‌کند اما برکاتی نیز در دل خود دارد.

وی گفت: در این شرایط سخت می توانیم افکار و ایده های نو و خلاقانه را به کار بگیریم و از این طریق کارهای بزرگی را خلق کنیم و توانمندی خود را افزایش دهیم.

همتی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس نیز کشور ما از سوی دشمنان تحریم بود، خاطرنشان کرد: اما تجربه حاصل از آن دوران موجب شد که امروز در عرصه نظامی و دفاعی به خودکفایی کامل برسیم و این امر موجب هراس دشمنان شده است.

استاندار هرمزگان یکی از توطئه های دشمنان را ایجاد تفرقه میان مسلمانان دانست و بیان داشت: ما مسلمانان برای خنثی کردن این توطئه دشمن، نیازمند وحدت و همگرایی بیشتر هستیم.

وی اضافه کرد: اهل سنت در سراسر ایران از جمله در استان هرمزگان بسیار مورد احترام هستند و اتحاد خوبی میان شیعه و سنی در کشورمان وجود دارد.

همتی تصریح کرد: عده ای به دنبال ترویج تفکرات افراطی می باشند که علما باید در این مسئله بسیار دقت و از آن جلوگیری کنند تا دشمن نتواند در میان ما مسلمانان رخنه کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ملت ما ثمره استقلال و آزادی کشور را دیده است، عنوان کرد: ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی، چهل سال است که با وحدت و انسجام در مقابل دشمن ایستاده است و اجازه نمی دهیم تا دشمن در کشور ما دخالت کند.

وی گفت: مراکز دینی محلی برای تربیت و علم اندوزی انسان هایی است که از آینده ایران و انقلاب اسلامی حفاظت و حراست می کنند.

همتی خاطرنشان کرد: برای توسعه مراکز و مدارس دینی در هرمزگان حمایت و کمک های لازم را انجام خواهیم داد.