به گزارش بستک نیوز، دکتر فریدون همتی در همایش معماری بستکی با اشاره به هویت دیرینه و فرهنگ غنی استان هرمزگان و شهرستان بستک، بیان داشت: فرهنگ غنی هرمزگان سرمایه ارزشمندی برای این استان محسوب می‌شود که می‌توانیم با تکیه بر آن آینده درخشانی را برای هرمزگان رقم بزنیم.

وی معماری بومی و سنتی بستک را یک ظرفیت مهم برشمرد و افزود: در هر نقطه از هرمزگان ظرفیت های فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی مهمی وجود دارد که قابلیت برگزاری همایش های مهم در سطح ملی و بین المللی را دارند.

استاندار هرمزگان بر لزوم حفظ معماری سنتی و اماکن تاریخی شهرستان بستک تاکید کرد و اظهار داشت: باید این ظرفیت‌های مهم را به عنوان المان های برجسته شهرستان بستک حفظ کنیم و از این ظرفیت می‌توان در جهت جذب گردشگران استفاده نمود.

همتی گفت: برای احیا، بازسازی و حفظ اماکن و آثار تاریخی شهرستان بستک اعتبار ویژه ای اختصاص خواهیم داد.

وی افزود : بازسازی خانه کاظم باید سریعا با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، فرماندار و شهرداری بستک آغاز شود.

وی از استقبال گسترده مردم شهرستان های غرب استان هرمزگان از رئیس جمهوری قدردانی کرد و ادامه داد: سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به هرمزگان دستاوردهای مهمی را برای این استان به همراه داشت.

استاندار هرمزگان با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهوری برای غرب هرمزگان و شهرستان بستک، عنوان کرد: تسریع در تکمیل جاده بستک به چارک، اختصاص اعتبار جهت تسریع در اجرای پروژه انتقال آب از دریا به شهرستان بستک و چهارخطه شدن مسیر کهورستان تا دو راهی لار – بستک از جمله این مصوبات بود که در سال آینده اجرایی می‌شود.

انتها.