دکتر فروغ خردمند،سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بستک با اعلام این خبر افزود: نوبت دوم عملیات ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال از تاریخ ۴ لغایت۷ اسفند ماه ۹۷ در شهرستان بستک انجام می شود و در این مرحله بیش از ۹۷۰۰ کودک زیر ۵ سال صرف نظر از کامل بودن سابقه ایمن سازی، در طی این هفته مجدداً واکسینه می شوند. 

وی تصریح کرد: برای دستیابی به هدف پوشش کامل عملیات در مدت زمان تعیین شده علاوه بر تمام ظرفیت کارکنان بهداشتی مرتبط از کمک داوطلبین سلامت و سایر نیروهای کمکی آموزش دیده استفاده خواهد شد. 

دکتر خردمند در ادامه بیان داشتند که در تمام مناطق شهری و روستایی عملیات واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال به شکل خانه به خانه انجام می گردد. همچنین خانواده ها برای دریافت قطره فلج اطفال می توانند به خانه های بهداشت،پایگاه ها و مراکز سلامت نیز مراجعه کنند.لازم بذکر است اطلاع رسانی قبلی توسط مراکز بهداشتی درمانی  انجام شده و تیم های بهداشتی همراه با کارت شناسایی معتبر، قطره فلج اطفال را تجویز خواهند کرد.

ایشان در پایان از شهروندان و خانواده های شریف شهرستان تقاضا کردند که همکاری کامل با تیم های بهداشتی را انجام داده، تا به هدف نهایی که ریشه کنی جهانی این بیماری و سلامت کودکان است رسیده شود.همشهریان عزیز میتوانند در صورت هرگونه ابهام با مراکز بهداشتی درمانی ویا خانه های بهداشت تابعه تماس بگیرند.

انتها.