به گزارش بستک نیوز ، مهندس محمدرضا باقرى فرد مدیرکل راه و شهرسازى لارستان از تکمیل مطالعات تونل جدید در حوزه استحفاظى این اداره کل واقع در محور لار – بستک خبر داد .

باقرى فرد اظهار داشت : باتوجه به تکمیل فازهاى مختلف جهت دوبانده شدن محور لار – بستک و نیز استراتژیک بودن این جاده از جهات مختلف و فرا منطقه اى بودن در فاز اول ٣ کیلومتر از سمت خروجی شهر خور بهسازی شد و در فاز دوم عملیات ١۶/۵ کیلومتر دیگر تا روستای هرمود نیز در حال انجام است .

باقری فرد با اشاره بر اینکه : هرگونه اقدام در حوزه حمل و نقل در این محور به خوبى مى تواند دسترسى لارستان را به بنادر آفتاب ، چارک ، لنگه و جزیره کیش را توسعه دهد و بدین شکل زمینه سازى تحولات تجارى ،خدماتى و فرهنگى را هموار کند ، افزود : در فاز سوم و در جهت حذف گردنه ی پاسخند و تسهیل در عبور و مرور ، واریانت های مختلفی در این مقطع مطالعه و مورد ارزیابی قرار گرفت .

وی افزود : در پایان پس از جلسات کارشناسی و بازدید میدانی از محور فوق مصوب گردید تونل با طول ۴٣٠ متر احداث و راهسازی طرفین آن به طول ٣٢٠٠ متر به عنوان گزینه بهینه در دستور کار این اداره کل قرار گیرد .

مدیر کل راه و شهرسازى لارستان در پایان خاطر نشان کرد : در بخش نامگذارى از این تونل مؤثر ، نام شهیده باختر بیگلری براى این تونل در نظر گرفته شد که این بانوى مبارز به گفته بسیاری ، شجاعانه در کنار همسرش جنگید و نقش مهمی در قیام عشایر لر و نفر داشته است و در تیر ماه ۴٣ در حمایت از نهضت امام خمینی(ره) بود که لارستان نخستین شهید زن انقلاب اسلامی را به این نهضت تقدیم کرد.

امتها/