در راستای توسعه فضای آموزشی و حذف مدارس تخریبی، کلنگ ۳ فضای آموزشی نزدیک به ۳میلیارد تومان در بستک زده شد.

به گزارش بستک نیوز، روز گذشته و با حضور نماینده غرب هرمزگان ، مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان ، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک و در راستای مقاوم سازی و توسعه فضای آموزشی کلنگ ۳ فضای آموزشی به ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در محروم ترین نقاط شهرستان بستک به زمین زده شد.

مهندس احمدی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان در آیین کلنگ زنی واحدهای آموزشی ضمن قدردانی از خیرین و مسئولین در امر توسعه فضاهای آموزشی و حذف مدارس تخریبی، افزود: با پیگیریهای زیاد نماینده غرب هرمزگان و همچنین فرماندار بستک چندین مدرسه که در محروم ترین نقاط شهرستان بستک قرار داشتند در دستور کار این اداره کل قرار گرفت .

وی افزود : حذف مدارس تخریبی یک امر ضروری است و بایستی با جدیت کامل دنبال شود تا فرزندان این مرز و بوم با خیالی آسوده در فضایی ایمن به کسب علم و دانش بپردازند.

همچنین غلامحسین عابری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک  گفت: مدرسه سه کلاسه متوسطه اول روستای زنگارد با زیربنای ۱۴۳ متر مربع و با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان، دبستان شش کلاسه مالک اشتر انجیردان با زیربنای ۴۰۶متر مربع و اعتبار ۱/۵میلیارد تومان و دبستان سه کلاسه حسین آباد با اعتبار ۶۰۰میلیون تومان که جمعا” به ارزش نزدیک به ۳میلیارد تومان بوده است روز گذشته کلنگ آن به زمین زده شد.وی در ادامه تصریح کرد : همچنین طرح مقاوم سازی مدرسه متوسطه دخترانه روستای دهتل آغاز شد.

نماینده غرب هرمزگان نیز افزود : بدون شک دولت و مجلس دورترین و محروم ترین نقاط کشور را فراموش نخواهد کرد و برای کم کردن مشکلات شما تا جایی که توان داشته باشیم تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است روستاهای انجیردان در ۹۰ کیلومتری و حسین آباد در۶۰ کیلومتری مرکز شهرستان بستک و در منطقه ای صعب العبور و با راههای کوهستانی و خاکی قرار دارند که جزو روستاهای به شدت محروم استان هرمزگان محسوب می شوند.

انتها/