به گزارش بستک نیوز ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان از ساعات اولیه صبح امروز به دعوت نماینده غرب هرمزگان از بخش مهران بندرلنگه و سه بخش مرکزی ، هرنگ و کوخرد و جناح در شهرستان بستک بازدید کرد.

در این بازدید ها علاوه بر بررسی مشکلات حوزه راهداری ، بازدید از پروژه های در حال انجام شهرستان بستک کلنگ پل بزرگ روستای گودگز نیز به زمین زده شد.

باقرجوان در ابتدای سفر خود که از بخش مهران در شهرستان بندرلنگه آغاز شد قول مساعد بهسازی مسیر خروجی پُدُل به سمت لمزان ، آسفالت یک باند از ورودی روستای کوره ، آسفالت محور ورودی روستای خورچاه را داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان همچنین در این سفر از اتمام مطالاعات مسیر جدید پدل به دژگان به طول ۶۰ کیلومتر خبر داد که با احداث این محور علاوه بر کوتاه شدن ۱۵ کیلومتری مسیر پیچ های خطرناک نیز حذف خواهند شد.

باقرجوان در ادامه سفر امروز خود به غرب هرمزگان با ورود به شهرستان بستک ضمن بازدید از محور سه راهی کتل تا چاله و گریند قول پیگیری تعریض و اصلاح این مسیر را داد.

در مهمترین قسمت سفر امروز باقرجوان به شهرستان بستک کلنگ پروژه بزرگ پل گودگز با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال به زمین زده شد که این پروژه از آرزوی سالیان دور مردم این منطقه بوده است. باقرجوان در تشریح این پروژه گفت : این پل به طول ۱۶۵ متر در ۱۱ دهنه ۱۵ متری احداث خواهد شد و در این پل از شمع استفاده شده است که دلیل طولانی شدن مطالعات این پروژه نیز انجام مطالعات ژئو تکنیک و زمین شناختی بود که باید وضعیت بستر رودخانه رصد میشد تا طول شمع ها بدست آید وی افزود: در این پل به طول ۲۰ متر شمع کوبی خواهد شد که پایه های پل به روی این شمع ها سوار خواهد شد و هیچ دغدغه ای برای آب شستگی پایه های پل وجود ندارد.

باقرجوان افزود : مدت زمان اجرای این پروژه شش ماهه می باشد که قول خواهیم داد شاید زودتر از موعد مقرر نیز این پروژه را تحویل مردم خوب این روستا بدهیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در پایان از همه مردم روستای گودگز و نماینده غرب هرمزگان به صورت ویژه تشکر کرد و افزود : اگر پیگیریهای نماینده غرب هرمزگان نبود اعتبار این پروژه اخذ نمیشد.

در ادامه ناصر شریفی و باقرجوان و فرماندار بستک از مراحل تعمیر و بهسازی پل انوه بازدید کردند و افزودند : این پل نیز تا دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد .

حسین احمدیان ریاست شورای اسلامی شهرستان بستک در این بازدید ضمن تشکر از نماینده غرب هرمزگان ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان و فرماندار شهرستان بستک به منظور حضور در شهرستان بستک و پیگیری مشکلات حوزه راهداری گفت : منطقه فرامرزان مسیر ارتباطی شهرستان بستک و بخش مهران به استان فارس ، شهرستان عسلویه ، استان بوشهر و حتی استان خوزستان می باشد . وی افزود : همانطور که مشاهده کردید نقاط حادثه خیز و آب نماهای فراوان در این مسیر سالانه جان بسیاری از مردم را در معرض خطر قرار می دهد وی خطاب به باقرجوان گفت : از شما خواهش دارم که به مردم قول مساعد تعریض و بهسازی این مسیر به طول ۳۷ کیلومتر را بدهید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در ادامه ضمن بازدید از هر دو محور دسترسی به روستاهای منطقه فرمرزان قول مساعد داد ۱۰ کیلومتر از این مسیر ضمن تبدیل آبنماها به پل در این مسیر تا پایان فروردین ماه ۹۸ تعریض و روکش آسفالت شود.

در پایان قتالی فرماندار بستک از اجرای ۵/۴ کیلومتر روکش آسفالت ۵/۴در مسیر جناح تا روستای پای تاوه تا پایان سال خبر داد.