به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک گفت: آیت الله شاهرودی عالم ربانی و یار دیرینه امام و رهبری و از پایه گذاران این نظام و انقلاب است.

وی افزود: ایشان از کسانی هستند که تمام عمر خود را برای به ثمر رسیدن انقلاب و محکم شدن پایه های نظام اسلامی صرف کرده اند.

سید محمد یوسف حسینی نژاد ضمن تسلیت رحلت آیت الله شاهرودی اظهار داشت: ایشان فردی بسیار کم توقع و بدون انتظار بود و با حضور در عالی ترین مسند قضایی، اما بسیار متواضع، صادق و پرتلاش بودند.

وی ابراز داشت: ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع مصلحت واقعی برای این نظام و این مملکت بود که ایشان میدانست و در اوج سیاست اما فارغ از سیاسی بازی و جناح گرایی، مورد وثوق همه جناح ها و اقشار مختلف مردم بود.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک خاطرنشان کرد: بخاطر بزرگ منشی و حمایت مستمر و بی دریغ از ولایت و مقام معظم رهبری، هر کسی با هر تفکر سیاسی ایشان را قبول داشت.

وی با تاکید بر این مسئله که نظام اسلامی و مملکت ما به اینچنین نیروهای ارزشی نیاز دارد افزود: همه باید تلاششان این باشد تا بعد از خود نیروهای اینچنینی برای مملکت بسازند، همانطور که می بینیم مملکت ما سرشار از نیروهایی است که حاضرند برای عزت و سربلندی این نظام و مردم هرگونه فداکاری بکنند.

همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک ضمن تسلیت رحلت آیت الله شاهرودی، با اشاره به سخنانی از پیامبر اکرم (ص) گفت: هنگامی که یک عالم در جامعه از دنیا می رود صدمه ای به اسلام و جامعه وارد می شود که این صدمه جبران ناپذیر است.

وی افزود: عالمانی که اهل عمل هستند نام و یادشان در صحنه تاریخ زنده است و این انسان ها هرگز نمی میرند.خداوند صفت اکرمیت را بخاطر علم و دانش به انسان عنایت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی اظهار داشت: آیت الله شاهرودی از شاگردان مرحوم شهید صدر بوده اند که ایشان نیز از اعجوبه های علمی جهان اسلام بوده اند.

قابل ذکر است سخنرانی ائمه جمعه در مراسم ارتحال آیت الله شاهرودی در مسجد امام علی (ع) شهر بستک با حضور جمعی از مردم و مسئولین ارشد شهرستان انجام شد.

انتهای پیام / ش.ز