به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ماشاالله خنجی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک پس از دیدار با دکتر برومند مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان از راه اندازی مرکز آموزش طراحی تولید و اشتغال عرضه صنایع دستی در شهرستان خبر داد.

وی افزود: شهرستان بستک مهد پرورش هنرهایی است که نشانگر فرهنگ غنی این مردم بوده و به واسطه آن تبلور عینی فرهنگ اصیل بومی مردمی معنوی کشورمان است.

خنجی خاطر نشان کرد: همواره معرفی خصوصیات بارز و شاخص هنر و تمدن این مرز بوم چه در داخل و چه خارج از کشور بوده است اما امروز در این شهرستان، هنرمندان و صنعتگرانی وجود دارند که همچون گذشتگان خود بی ادعا در پی تعامل اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک اظهار داشت: در این خصوص اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در راستای تحقق اهداف اساسی این سازمان در جهت شناسایی و ساماندهی صنایع دستی صنعتگران سطح شهرستان بستک، تربیت نیروی انسانی مورد نیاز، معرفی هر چه بیشتر جاذبه های این بخش، استفاده از آن در صنعت گردشگری، ایجاد بانک اطلاعات لازم، تسهیل مقرارت و رفع موانع و مشکلات اجرایی صادارت صنایع دستی، تهیه و ارائه طرح های تولیدی مناسب جهت هدایت سرمایه گذاران و مهمتر ازهمه تنظیم سیاست های آموزش و پرورش ترویجی جهت استمرار و حرکتهای آینده در راستای توسعه صنایع دستی سطح شهرستان بستک ایجاد نماید.

خنجی در پایان گفت: این مرکز جهت امور تولید و اشتغال تولید کنندگان صنایع دستی اشتغالزایی در راستای حمایت از کالاهای ایرانی ایجاد خواهد شد.

انتهای خبر / ش.ز