به گزارش بستک نیوز ، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک در مراسم تجلیل از برترین های ورزش و فوتبال شهرستان بستک بیان داشت: امروزه ورزش به ویژه فوتبال با اجتماع، فرهنگ، اقتصاد و سیاست پیوند عمیقی برقرار کرده و عجین شده است و در همه حوزه‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد به همین علت مدیریت و هدایت صحیح ورزش برای حرکت در مسیر سلامت جامعه وظیفه مسئولین را دوچندان می نماید.

 وی افزود : خاطرات صحنه های ورزشی شیرین و ماندگار است به ویژه وقتی که غیرت، حمیّت و غرور ملی را به نمایش بگذارد. پیروزی ما در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در برابر آمریکا فراموش نشدنی است و همچنین بازی های مقتدرانه فرزندان برومند ایران اسلامی در جام جهانی ۲۰۱۸ امسال ستودنی بود.

 فرماندار بستک در ادامه اظهار داشت: فوتبال می‌تواند با ایجاد محبوبیت عمومی در جامعه زمینه آشتی منطقه ای، ملی و بین المللی را به وجود آورد. 

پرتابیان رقابت سالم در تمام فعالیت‌های اجتماعی و در ورزش با تعبیر برگزاری مسابقات را از ابزار توسعه، ترقی و پویایی دانست و ایجاد انگیزه تشویق، تجلیل، برنامه‌ریزی، حمایت، تلاش، عشق و دلسوزی مسئولین امر را مایه تحول در ورزش نامید.

رئیس شورای ورزش شهرستان بیان داشت: فعالیت هیئت‌ها و مشارکت خیرین و علاقمندان به ورزش،از مصادیق برون سپاری امر ورزش و سپردن امور به ورزشکاران است.

وی تاکید نمود: نقش دولت هدایت و حمایت از ورزش و تامین زیرساخت‌ها ی ورزشی در جامعه است که بحمدالله این مهم در سرلوحه برنامه‌های دولت دوازدهم قرار دارد.

ایشان به اعتبارات تملک دارایی های استانی، قانون متوازن کشوری، ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده، ۲درصد نفت و کمک از محل درآمدهای نفتی و اعتبارات ملی را که سالانه در فصل ورزش و جوانان به شهرستان اختصاص می یابد به عنوان توجه دولت محترم به مقوله ورزش شهرستان دانست و افزود: که در هفته دولت سال جاری بخشی از پروژه های ورزش از جمله احداث زمین های ورزشی فوتسال با چمن مصنوعی، خانه ورزش روستایی و… به بهره برداری خواهد رسید.

پرتابیان برگزاری مطلوب و بی حاشیه توام با امنیت مسابقات فوتبال را نشان از ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه برشمرد و همکاری و زحمات مسئولین امر به ویژه عزیزان نیروی انتظامی و مشارکت ورزشکاران را از شاخص‌های ارزیابی مقوله فرهنگ و امنیت دانست.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای جوایزی از برترین های ورزش و فوتبال شهرستان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/آ