July 08,2020 | ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

دارای مجوز رسمی به شماره 80454

همایش شهرداران استان هرمزگان با جلسه تخصصی شهرداران در خصوص تسهیل مسائل و مشکلات شهرها به کار خود پایان داد

به گزارش بستک نیوز ، روز گذشته جلسه ای در دو نوبت صبح و عصر به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرهای استان هرمزگان با حضور حدود ۳۲ شهردار ، معاون امور عمرانی استانداری ، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ، مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان ، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و چند تن از معاونین خود ، معاون آبفاضلاب شهری استان هرمزگان ،نماینده شرکت گاز  و فرماندار بستک به میزبانی شورای اسلامی و شهرداری جناح برگزار شد.

در این جلسه تخصصی شهرداران هر شهر به بیان مشکلات خود در حوزه های مختلف پرداختند.

سید بدر آل عبایی شهردار بستک در این جلسه ضمن تشکر از میزبانی شهر جناح از شهرداران استان هرمزگان گفت : گازرسانی به شهر بستک که اتفاق میمونی بود و زیرساختی مفیدی برای بستک است روزهای پایانی را سپری می کند. وی افزود : ما انتظار داریم دستگاهای حفار هر شهرستانی باید قبل از حفاری نسبت به آزمایش خاک حفاری اقدام کنند که به صورت علمی متوجه شوند بعد از حفاری چه نشست هایی در شهر اتفاق خواهد افتاد تا شهرداری ها با دستگاها درگیر نباشند.

شهردار بستک اضافه کرد: با توجه به یک بخشنامه کلی بابت ترمیم کانال حفاری مبلغی در نظر گرفته می شود و در قرارداد ها به این نکته توجه نمی شود که این کانال ها باید به چه شکل ترمیم شود و افزایش قیمت ها نیز در نظر گرفته شود تا در آینده مشکل ساز نباشد ، زیرا ترمیم هر نقطه با توجه به خاک آن منطقه باید انجام بپذیرد.

شهردار بستک با اشاره به عدم وجود وحدت رویه برای دریافت عوارض خودرو در استان گفت : شهرداری هایی که به صورت قانونی نسبت به اخذ عوارض خودرو اقدام میکنند عملا درآمدی از آن ندارند و شهرداری هایی گاها با یک رمز که در اختیار دفاتر پیشخوان قرار دارد حقوق شهرداری ها را ضایع میکنند و فقط یک سال از عوارض را دریافت میکنند و سال های عقب افتاده در نظر گرفته نمی شود.

محمد جلالی شهردار جناح نیز در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به شهرداران استان هرمزگان گفت : شبکه آب شهر جناح فرسوده است و ما ده کیلومتر از این شبکه را با حمایت حاج منصور عباسی ترمیم کردیم و انتظار داریم قبل از ایجاد آسفالت در شهر آبفاضلاب شهری نسبت به اصلاح شبکه فرسوده اقدام کنند و بدون شک ما نیز یاری رسان آنها خواهیم بود.

شهردار جناح اضافه کرد : شهرداری جناح در حوزه پسماند فعالیت های خوبی داشته است و هم اکنون خط تولید گرانول در شهر جناح راه اندازی شده است و نایلون های سطح شهرستان بستک در کارخانه گرانول جناح بازیافت می شود.

گزارش تصویری: آرمان اسدپور