به گزارش بستک نیوز ، صلاح الدین احمدی ، رئیس شورای اسلامی شهر بستک در سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته در بین نمازگزاران بستکی گفت : شورای اسلامی شهر منتخبین مردم هستند و توسط خود مردم انتخاب می شوند و نیاز به مشارکت همه مردم بعد از انتخابات نیز می باشد. افرادی در بحث خیریه با ساختن مدرسه ، مسجد ، آسفالت کردن خیابان ها مشارکت می کنند ولی عام مردم نمی توانند به این شکل در امور شهری مشارکت کنند ولی تشویق و حرف خیر نیز نمونه ای از مشارکت است. وی افزود : در این چند ماه از گذشت عمر شورای پنجم حمایت خوبی از شورای اسلامی شهر شده است که از همه آنها تشکر می کنیم.

احمدی در ادامه با اشاره به حمایت خیرین در ماه های گذشته و بودجه شهرداری گفت : بودجه سال ۹۶ شهرداری بستک به مبلغ پنج میلیارد و پانصد میلیون تومان بسته شده بود که بیشتر این مبلغ در اوایل سال هزینه عمرانی شده بود و برای جبران هزینه ها و پرداخت مطالبات پیمانکاران و در بررسی بودجه ۹۶ و با تصویب متمم بودجه این مبلغ را به حدود ده میلیارد و پانصد میلیون تومان رساندیم که شامل ۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی و ۳ میلیارد تومان بودجه جاری می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بستک در ادامه با اشاره به تصویب بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری بستک گفت : بودجه سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۷میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان که شامل ۴ میلیاردو ۲۵۰ میلیون تومان بودجه عمرانی و ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بودجه جاری می باشد تصویب گردید.

صلاح الدین احمدی در ادامه گفت : شهر بستک سالها قدمت دارد که مرکز حکومت منطقه ای بزرگ بوده است و انتظار می رود مسئولان به این شهرستان توجه بیشتری بکنند ، وحدت و انسجام شهرستان حفظ شود و به عنوان مرکز شهرستان می تواند خدمات زیادی به توابع خودش بدهد. وی افزود : شهرداری بستک ۷۰ سال سابقه مدیریت به شیوه جدید دارد که از شهرداری های قدیمی استان هرمزگان و جنوب کشور است ، مردم شهر بستک قوانین و الزامات شهر نشینی را بهتر درک کرده اند و بیشتر رعایت می کنند.

رئیس شورای شهر بستک با اشاره به توسعه بی رویه بستک در سالهای گذشته افزود: شهر بستک در گذشته به صورت زیادی افزایش پیدا کرده است و مساحت ۹۸۰ هکتاری برای جمعیت ۱۰ هزار نفری بسیار زیاد است و خدمات شهرداری را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا متوسط زندگی برای هر هکتار ۴۵ نفر است که در بستک این رقم ۱۰ نفر است و این مشکلات زیادی را برای شهرداری بستک ایجاد کرده است.

صلاح الدین احمدی ضمن انتقاد از زمین هایی که به صورت غیر محصور در شهر رها شده اند گفت : این زمین ها اکثرا مکانی برای جمع شدن زباله و نخاله تبدیل شده است و باید مالکان این زمین ها مخصوصا آن هایی که در معابر اصلی قرار دارند نسبت به محصور کردن و ساختن این زمین ها اقدام کنند تا چهره شهر نیز زیبا تر باشد.

این مقام مسئول در ادامه گفت : عدم وجود درآمد پایدار برای شهرداری مهم ترین مشکل شهرداری های سراسر کشور است. و عوارض سالیانه شهرداری یکی از درآمد های شهرداری است که مردم باید آن را بپردازند البته دولت کمک های بلاعوض خوبی می کند اما مردم باید عوارض شهرداری را پرداخت کنند . این عوارض در سال گذشته در بستک فقط ۳۰ درصد پرداخت شده است و مردم اگر این عوارض را پرداخت کنند این هزینه ها صرف مسائل عمرانی خواهد شد.

احمدی با اشاره به معضل کم آبی در شهر بستک گفت : تامین منابع آب از وظایف دولت است که مسئولان نیز در صدد حل این معضل  و اختصاص منابع آب به شهرستان بستک هستند که انشالله به زودی انجام خواهد پذیرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر بستک : شورای اسلامی در سال گذشته حدود ۴۰ جلسه رسمی و علنی داشتند و ۱۲۰ مصوبه برای تامین آسایش و رفاه مردم انجام گرفته است. وی افزود: از مهمترین مصوبات توسعه بلوار آیت الله خامنه ای تا شهرک اصناف ، اصلاح پیچ ورودی از بخش کوخرد و هرنگ ، دهکده گردشگری بام بستک و بهسازی پارک ۲۲ بهمن و پارک ریخونه می باشد.

صلاح الدین احمدی در پایان سخنان خود از همه افرادی که به شورا کمک کردند تشکر کرد و گفت : از همه مسئولان بویژه فرماندار با درایت شهرستان بستک ، نماینده جوان ، سخت کوش و پیگیر غرب استان ، امامان جمعه ، خطیب جمعه و علما بزرگوار ، خبرنگاران و پرسنل زحمتکش شهرداری تشکر می کنم.