به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) با برشمردن مطالبی درخصوص شخصیت ایشان گفت: وقتی زندگی بزرگوارانی چون ائمه اطهار را بررسی می کنیم می بینیم که فراز و نشیب زیادی در زندگی آنها دیده می شود.

وی افزود: بیش از ۳۰ هزار حدیث و روایت از این امام بزرگوار به جا مانده است، این امام همام مستجمع جمیع خصائل و خصوصیت های بارز اخلاقی و علمی بود، رفتار این امام در برابر دشمنان بسیار صبورانه بود به طوری که در روایات آمده که بدلیل کنترل خشم خودش در مقابل رفتار نادرست دشمنان به لقب کاظم ملقب می شود.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز افتتاح حساب شماره ۱۰۰ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) از آغاز انقلاب اسلامی توجه خاص به قشرهای ضعیف و مسئله محرومیت زدایی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی خطاب به مسئولین گفت: بنیانگدار جمهوری اسلامی ایران از آغاز بدنبال این بود که ضعف و فقر را از چهره این کشور و ملت بزداید و عدالت را جایگزین حرکت های فساد انگیز رژیم پهلوی بکند.

وی تصریح کرد: تاسیس کمیته امداد و بنیاد مسکن به فرمان حضرت امام (ره)  اتفاق افتاده و امروز مسئولین باید راه بزرگی که حضرت امام (ره) استارت آن را زده اند ادامه بدهند و توجه به اقشار ضعیف و کم درآمد، مسئله اشتغال جوانان و استفاده از کالای ایرانی را برنامه ریزی کنند.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا گفت: بدنبال تسخیر مرکز جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ اُبُهَت ظاهری این کشور در بین ملت های مظلوم از هم پاشیده شد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در پایان ضمن گلایه از مشکل کمبود آب در بستک خطاب به مسئولین آب شهری گفت: مردم در بخش هایی از شهر به شدت با مشکل آب مواجهند، درست برنامه ریزی کنید و اگر کمبود آب است جیره بندی را عادلانه انجام دهید، اینطور نباشد که بخشی از شهر، نصف بیشتر هفته با بی آبی سر کند و بخش دیگر شهر که شیب لوله ها بیشتر است از آب بیشتری برخوردار باشند.

وی ضمن اخطار مجدد افزود: تا این مسئله را پیگیری استانی نکرده ام، از طریق مسئولین دیگر کار را دنبال نکرده ام و دوباره اخطار نداده ام، سعی کنند که در هفته جاری این برنامه ریزی را مرتب کنند تا مردم بیشتر دچار مشکل و گرفتاری نشوند و بیشتر در این زمینه صحبت نکنیم.قطعا این اخطارها به گوش مسئولین ذیربط خواهد رسید و این مسئله را مرتفع خواهند کرد.

انتهای پیام / ش.ز