‎به گزارش بستک‌نیوز ، سرپرست اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى شهرستان بستک گفت: در روز پنجم هفته منابع طبیعى با شعار “منابع طبیعى، مشارکت مردم، بسیج سازندگى و همیاران طبیعت” تعداد ١٧٠٠ کارت همیار طبیعت دانش آموزى با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک در مدارس مقاطع مختلف تحصیلى ضمن کاشت نهال توزیع شد.

‎حامد احمدپور در جمع دانش آموزان همیار طبیعت گفت: با توجه به وسعت زیاد سطح عرصه‌های طبیعی، اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری به تنهایی قادر به حفاظت و صیانت از آن نخواهد بود لذا دانش‌آموزان با صدور کارت همیار طبیعت رسما می‌توانند در این رسالت مهم یاری‌گر ما باشند.

‎وی به شرح وظایف همیاران طبیعت پرداخت و ارتقاء سطح دانش و بینش در زمینه منابع‌طبیعی، تلاش در توسعه فرهنگ منابع‌طبیعی و حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع‌طبیعی را از مهمترین وظایف آنان برشمرد.

‎احمدپور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی از مدارس اظهار داشت: تاکنون ۲۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان سطح شهرستان جذب همیاران طبیعت شدند و اظهار امیدواری کرد در سال آینده بتوانیم با همکاری مدیریت آموزش و پرورش همه‌ی دانش‌آموزان را جذب کنیم.

‎علاالدین عزیزى مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک نیز ضمن برشمردن اهمیت درختکارى و ایجاد فضاى سبز و قرائت عهدنامه‌ی همیاران طبیعت به اتفاق دانش آموزان، مربیان مدارس و رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى بستک به غرس نهال پرداختند.