به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) ، جایگاه امنیت را جایگاهی خاص و ویژه دانست و گفت: بخش عظیمی از ایجاد امنیت در جامعه به دست خود مردم است زیرا امنیت هم به نیروهای امنیتی و هم به مردم مربوط می شود.

وی افزود: امنیت از نان شب واجب تر است، مردم باید خودشان با تلاش و همراهی بسترها را فراهم کنند تا نیروهای امنیتی هم بتوانند به موقع وظایف خود را انجام بدهند.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد و هفته نیکوکاری اظهار داشت: از همه مسئولین کمیته امداد در کشور علی الخصوص از مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان و مدیر کمیته امداد شهرستان بستک و پرسنل آنها قدردانی و تشکر می کنم.

وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، ضمن تشکر از خدمات ارزنده مدیر منابع طبیعی شهرستان بستک و همکارانشان گفت: درخت مظهر حیات، رویش و زایش نعمات خداوند است.درخت و سرسبزی طراوت بخش روح انسانهاست که مایه شادابی مردم و جامعه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنانش مقدم رییس جمهور و وزرا را در استان هرمزگان به فال نیک گرفت و افزود: از اختصاص بودجه ۴ هزار میلیاردی به استان هرمزگان تشکر می کنیم، اگر این بودجه در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی به کار گرفته شود در پیشرفت سریع این استان با همه استعدادهای فراوانی که دارد موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: از فرماندار، مسئولین و تمام کسانی که این چند روزه زمینه را برای حضور نماینده رییس جمهور در شهرستان فراهم کردند تشکر و قدردانی می کنم.

خطیب جمعه شهرستان بستک در پایان به بحث ناکامی آمریکا در شورای امنیت پرداخت و ابراز داشت: آمریکایی ها در تلاش اند که ایران را عامل اصلی ناامنی در منطقه بدانند تا رسانه ها مخابره و به افکار عمومی معرفی کنند.همچنین تیم امنیتی آمریکا میخواهد اسراییل را از متن تحولات امنیتی منطقه خارج و ایران را جایگزین کند.

وی افزود: آمریکایی ها عادی سازی پنهانی روابط برخی کشورهای عربی با اسراییل را کلید زده اند تا مصون سازی اسراییل را بدنبال داشته باشد.برخی همسایگان بی عرضه ما امثال سعودی و امارات دست در دست اسراییل گذاشته اند.

انتهای پیام / ش.ز