به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد گفت: انتقال آب از بندرچارک به بستک، می تواند اشتغال زایی مناسب را به همراه داشته باشد و حتی باعث توسعه شهرستان بشود.

وی افزود: راه بستک به بندرعباس و همچنین راه بستک به لارستان و خور جناح از اولویت های این شهرستان می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک، کمک به مسئله فرهنگی و ساخت سالن هزار نفری را مطرح کرد و گفت: شهرستان بستک نیازمند احداث سالن با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر و همچنین مصلی نماز جمعه می باشد.

وی افزود: مسائل و مشکلات را بطور کامل و بصورت نوشتاری تحویل وزیر محترم داده ایم.

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک، بستک را شهر ادبا و طبیبان دانست و گفت: شهرستان بستک از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است و آثار تاریخی این شهرستان رها شده است و در حال نابودی است.

وی افزود: رای بالای مردم بستک به دولت تدبیر و امید، انتظارات مردم را از دولت بالا برده است.

در ادامه ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان با اشاره به بحث اشتغال جوانان گفت: بزرگترین مشکل شهرستان بستک بحث اشتغال جوانان است که با توجه به وجود صنایع انرژی بَرِ پارسیان، ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در بستک می تواند مشکل اشتغال این شهرستان را حل کند.

ناصر شریفی با اشاره به وجود مناطق آزاد هرمزگان گفت: چرا با وجود دو منطقه آزاد کیش و قشم در هرمزگان، تردد خودروهای منطقه آزاد در سرزمین اصلی ممنوع است؟

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله بزرگراه لارستان – بستک و مشکل زمین ورزشی شهر جناح پرداخت و گفت: بزرگراه لارستان – بستک – بندرلنگه پروژه ای است که مورد مطالعه قرار گرفته و کُد دار است و حتی از سمت لارستان نیز در حال انجام است.همچنین جوانان شهر جناح از داشتن یک زمین چمن مناسب که متعلق به ورزش و جوانان باشد محروم هستند که نیازمند یاری دولت در این زمینه می باشد.

گفتنی است جلسه شورای اداری شهرستان بستک عصر امروز چهارشنبه ۹ اسفند به ریاست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

انتهای پیام / ش.ز