به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن توصیه مردم به تقوای الهی و دوری از گناه و با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: در تاریخ شیعه و سنی ثبت شده که فاطمه (س) را پاره تن پیامبر می دانند بنابراین فاطمه (س) بخشی از وجود نبی گرامی اسلام است و اخلاق پیامبر در وجود حضرت فاطمه (س) جلوه گری کرده است.

وی افزود: امام زمان (عج) وجود مقدس حضرت زهرا را اسوه نیکوی خویش دانسته است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به مسائلی که شیعه و سنی بر آن اتفاق نظر دارند ابراز داشت: بهترین الگو برای یک زن وجود نازنین حضرت زهراست، زندگی حضرت زهرا (س) ساده زیستی و قناعت بوده است.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنانش ضمن تقدیر از حضور ارزشمند مردم همیشه در صحنه در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: حضور مردم بیانگر این است که آنها به عنوان مهم ترین پشتوانه نظام اسلامی همچنان در برابر استکبار جهانی و دشمنان یاوه گو ایستاده اند. ۲۲ بهمن مظهر اقتدار حقیقی است که حضور مردم در آن متجلی بود. ۲۲ بهمن سلاحی است بُرَندِه تر از بمب اتم و آن سلاح اراده و ایمان مردم است که از هر چیزی قدرتش بالاتر است.

وی افزود: حضور باشکوه مردم نشان داد سختی ها و تحریم ها نمی تواند ما را از انقلابمان روی گردان کند، حضور در مراسمات دهه فجر بیانگر این بود که مردم محکم ترین ستون های انقلاب اسلامی برای رهبری و ولایت هستند و مردم علاقمند به رهبری نظام بعنوان قوی ترین پایه انقلاب اند.

خطیب جمعه شهرستان بستک در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: آن کسانی که دشمنان قسم خورده این ملتند با تبلیغاتشان میخواهند مردم را از نظام و نظام را از مردم فاصله بدهند ولی این حضور پرشور آب پاکی روی دست همه بیگانگان و دشمنان ریخت.

امام جمعه شهرستان بستک خطاب به مسئولین سه قوا گفت: سنگینی وظیفه ما مسئولین بیشتر می شود وقتی مردم وظایف خود را به نحو احسنت و به موقع در صحنه های مختلف انجام می دهند پس ما هم باید وظایف خود را در رفع بیکاری، ایجاد اشتغال، قوانین سالم و درست و از بین بردن بوروکراسی اداری انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش پایانی خطبه ها افزود: مردم توقع دارند و توقع آنها بجاست.باید جلوی گرانی و تورم گرفته شود.مردم پای این نظام ایستاده اند حال نوبت دولتمردان است که وارد صحنه شوند چرا که این مردم حق سنگینی بر گردن شما مسئولین دارند.

انتهای پیام / ش.ز