در پنجمین روز از دهه مبارک فجر ۱۵ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر۳میلیارد و۲۰۰میلیون تومان با حضور فرماندار،امام جمعه شهرستان،بخشدار و جمعی از مسوولان دستگاههای اجرایی در بخش کوخرد هرنگ شهرستان بستک افتتاح شد.

به گزارش بستک‌نیوز، عبدالله پرتابیان در آیین افتتاح این پروژه های عمرانی با تبریک دهه مبارک فجر، با اشاره به افتتاح متمرکزپروژه آبیاری تحت فشار در روستای فاریاب اظهار داشت: این پروژه به مساحت ۱۶۸ هکتار و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید که از این میزان سهم کمک بلاعوض دولت ۸۵درصد وسهم کشاورزان ۱۵ درصد می باشد.

فرماندار بستک افزود: پروژه آبرسانی به شهرک روستای فاریاب با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان و همچنین افتتاح پروژه آبرسانی به روستای کاشونی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان به بهره برداری
رسید.

وی بیان داشت: ساختمان دهیاری روستای گتاو با اعتبار۵۰میلیون تومان و همچنین ۳۸نیروگاه خورشیدی خانگی ۵ کیلوواتی با اعتبار ۱میلیاردو۱۴۰میلیون تومان به صورت متمرکزدر روستای خلوص به بهره برداری رسید.

فرماندار بستک همچنین از افتتاح پروژه عملیات حوزه آبخیزداری سد سنگی ملاتی کنارزرد با حجم آبگیری۴۵۰ هزار متر مکعب و اعتبار۵۰۰میلیون تومان و افتتاح پروژه بهسازی کوچه هاو معابر روستای گریند به طول۲۰۰۰متر واعتبار۶۰۰میلیون تومان در این روز خبر داد.

گفتنی است:غبار روبی گلزار شهید پایمزد ودیدار با خانواده شهید در هرنگ وافتتاح دبیرستان سه کلاسه محمد سراح در کوخرد از دیگر برنامه های پنجمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان بستک بود.

انتهای پیام/آ