به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شیری مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در سفری یک روزه به شهرستان بستک مصوبات مهمی در راستای تحول در وضعیت مسکن شهری و راه این شهرستان داشت.

شیری در جلسه ای با حضور نماینده غرب هرمزگان ، فرماندار شهرستان بستک ، اعضای شورای اسلامی شهر بستک و برخی معتمدین شهر بستک تصریح کرد: بستک مایه افتخار استان هرمزگان است و مردم شهرستان بستک بسیار روشن فکر و مهمان نواز هستند. وی افزود : همسویی همه مسئولان این شهرستان از نماینده تا اعضای شورای اسلامی شهر و روستا باعث رشد بهتر خواهد شد.

شیری اضافه کرد : ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی را به صورت جهادی در استان هرمزگان شروع کردیم و طبق برنامه ریزی ما به شهرستان بستک ۳۵ کیلومتر می رسید اما به خاطر همسویی و همگرایی مسئولان و پیمانکاران از این ۱۰۰۰ کیلومتر بیش از ۱۰۰ کیلومتر به شهرستان بستک رسید. وی افزود : در برنامه ریزی دوم ۱۱۱ کیلومتر راه دیگر راه روستایی بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بستک باقی مانده است که با وجود عدم اعتبار و باوجود فشارهای زیاد این مقدار را نیز به پایان خواهیم رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه گفت ، انشالله تا هفته آینده عملیات راه انجیر دان و لاورمیستان آغاز خواهد شد که با اتمام این ۱۱۱ کیلومتر کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالت برخوردار خواهند شد.

وی افزود : مسئولان شهرستان در صحبت های خود گفتند که برخی زمین ها در بستک دچار مشکل هستند و نماینده محترم فرمودند که کمسیون را در بستک مستقر کنیم ولی من می گویم نیاز به استقرار کمسیون در شهرستان نیست و بنده تمام اختیارات کمسیون را به علیجانی رئیس راه و شهرسازی شهرستان می دهم ولی این نیاز به یک حرکت جهادی دارد که از شنبه هفته آینده تمام اسناد زمین ها و خانه های دارای مشکل در یک هفته صادر شود و ما تا دهه فجر اسناد همه این زمین ها را به مردم می دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد در مورد ساختمان فنی و حرفه ای بستک هر کمکی از ما ساخته باشد انجام خواهیم داد فقط کافی است شما زمین را مشخص کنید و کارهای واگذاری را ما انجام خواهیم داد. وی اضافه کرد در خصوص کمک به ساختمان شهرداری بستک از مهندس علیجانی درخواست دارم چندین قواره زمین که ارزش آن بالای چند صد میلیون باشد را مشخص و به شهرداری واگذار کنند تا با فروش آن بتوانند ساختمان شهرداری را به اتمام برسانند.

مهندس شیری در ادامه با اشاره به ساختمان دانشگاه آزاد و دانشکده فنی و حرفه ای بستک گفت ، ما هرگونه آمادگی به جهت واگذاری زمین برای ساخت ساختمان این دو دانشکده داشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به واگذاری زمین به جوانان گفت : در حال نقشه برداری ۷۰ هکتار زمین برای واگذاری زمین به جوانان در شهر بستک هستیم که پیشنهاد ما برای شهر بستک زمین های با حداقل با ۳۰۰ متر بوده است که تا دو هفته ی دیگر نقشه آن تکمیل و به جهت آماده سازی اولیه تحویل پیمانکار داده خواهد شد.

مهندس شیری با اشاره به راه خور جناح گفت : بنده بارها از این جاده بازدید کرده ام و اولا اعتقادی برای ریختن آسفالت در این مسیر نداشتم ولی به جهت اعتمادسازی این مسیر آسفالت شد که اینجا این قول را میدهم که اگر همین فردا زیرسازی این مسیر به پایان برسد ما مشکلی بابت آسفالت آن نداریم و هیچ نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/آ