به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در بین قاریان و حافظان محفل انس با قرآن با اشاره به اهمیت علم و دانش از منظر قرآن گفت: میان قرآن و علم و دانش یک ارتباط ناگسستنی وجود دارد.

وی افزود: شناخت انسان نسبت به خودش، معرفت انسان نسبت به خالق و مسیر علم برای آشنایی با جهان هستی، دروازه ورود به هر مسئله ای است.

امام جمعه شهرستان بستک اظهار داشت: تا زمانیکه مخلوق ارتباط خود را با خالق برقرار نکند موجودی کاملا بی اثر می شود، انسان وقتی معرفت خدایی را کسب کرد یک انسان کامل و تمام عیار می شود و مورد توجه خداوند قرار می گیرد.همیشه از خداوند بخواهیم که نظر لطف و رحمتش را از ما دریغ نکند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما باید علاوه بر تلاوت قرآن، به تفسیر آن هم اهمیت بدهیم چرا که خلقت انسان همراه با علم بوده است.

وی ابراز داشت: حضرت محمد (ص) عصاره همه پیامبران، قرآن عصاره همه کتب الهی و دین اسلام عصاره همه ادیان است.

امام جمعه شهرستان بستک قرآن را در بین مسلمانان غریب دانست و افزود: دشمن با توطئه و دسیسه خود کشورهای اسلامی را دچار از هم گسیختگی کرده، حتی کشور مسلمانی بنام فلسطین بیش از نیم قرن است که به خاک و خون کشیده شده است.دنیای اسلام می توانست بهترین حق وتو را داشته باشد، بهترین وحدت را داشته باشد اما در دام شیاطین درونی و برونی افتاده اند.

قابل ذکر است سخنرانی امام جمعه شهرستان بستک در محفل انس با قرآن ، با حضور جمعی از مردم، مسئولین و حافظان و قاریان قرآن به همت اداره آموزش و پرورش منطقه جناح و با همکاری دبیرستان میرعبدالله امیری و شورای اسلامی روستای فاریاب برگزار شد.

در این مراسم گروه تواشیح دانش آموزان مدرسه امیری فاریاب با اجرای تواشیح زیبای خود و جمعی از قاریان و حافظان قرآن به تلاوت آیات شریفه پرداختند و در پایان از قاریان برتر با اهدا جوایز تقدیر بعمل آمد

انتهای خبر / ش.ز