به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت امام حسن عسکری (ع) گفت: بگونه ای امام را محصور کردند که نتواند حتی با دوستان خود ارتباط برقرار کند هرچند از طریق همین دوستان تبیین واقعی مکتب اهل بیت (ع) را داشته است.

وی افزود: فرزندان نبی گرامی اسلام ظلم پذیر نبودند، استراتژی آنها دفاع از مکتب انسان ساز اسلام بوده و هیچوقت به کسی ظلم نکردند، امام توسط نمایندگانی که داشت یک شبکه ارتباطی بین بلاد مختلف ایجاد کرده و با ارتباط بین افراد و شخصیت ها، از مکتب خود محافظت میکرد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز زمین لرزه بم اظهار داشت: کشور ما کشوری زلزله خیز است و از آنجا که بلایای طبیعی خبر نمی دهد مردم باید نسبت به اینگونه حوادث آمادگی لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در برخی از این موارد، عدم مدیریت باعث می شود برنامه ریزی بهم بخورد و رسیدگی سریع به آسیب دیده ها و توزیع عادلانه امکانات به کُندی صورت بگیرد، از مسئولین می خواهیم حساسیت لازم را را داشته باشند و جلسات ستاد بحران بطور منظم برگزار گردد تا آموزش های لازم برای حوادث طبیعی صورت بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی همچنین ضمن تسلیت درگذشت آیت الله حائری شیرازی، وی را یکی از شخصیت ها و علمای مجاهد کشور دانست و افزود: آیت الله حائری شیرازی پس از پیروزی انقلاب قریب به سه دهه امامت جمعه شیراز را برعهده داشته و با توجه به مبارزات زیادی که با ساواک داشت از علمای برجسته و مجاهد کشورمان به حساب می آیند.

خطیب جمعه شهرستان بستک در ادامه به مسئله ای که اخیرا در برخی کانال ها در فضای مجازی با شعار سیاسی و در راستای تفرقه افکنی در سطح شهرستان ایجاد شده پرداخت و ابراز داشت: برخی افراد در فضای مجازی به دنبال سواستفاده و تخریب خیرین و شخصیت ها هستند که باید بدانند این کار شوخی بردار نیست و در بین مردم جایگاهی ندارد.

امام جمعه شهرستان بستک با درخواست از پلیس فتا جهت پیگیری و بستن این کانال ها گفت: اینطور نباشد که هر کس از راه رسید با پخش اخبار کذب و توهین و تخریب، بخواهد باعث ایجاد تفرقه در شهرستان و مابین مسئولین باشد.

وی اذعان داشت: شعار سیاسی این افراد و طرفداری از اصلاح طلب یا اصولگرا، در راستای تخریب شخصیت افراد و ایجاد تفرقه است که از مردم فهیم شهرستان درخواست دارم مواظب اینگونه تحرکات باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش پایانی خطبه ها با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: مشکل گرانی در مملکت ما روز به روز در حال افزایش است، از قشر ضعیف جامعه تا حقوق بگیران دولتی دچار این مشکل هستند، از مسئولین ذیربط خواستارم هرچه سریعتر نسبت به وضعیت معاش مردم که جزء دغدغه های اصلی آنان است چاره ای بیندیشند.

وی تصریح کرد: ایجاد شغل، مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه های دولتی و وحدت ملی مسئولان حول محور ولایت فقیه می تواند بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها را حل کند.تب مصرف گرایی در جامعه ما باید درمان بشود چرا که یک جوان وقتی از طریق قانونی نتواند به شغلی دست یابد به سمت بیکاری یا قاچاق و دیگر موارد کشیده می شود که از بین رفتن تولید از پیامدهای این اثرات منفی است.

انتهای پیام / ش.ز