به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک اظهار داشت: در آذرماه سال۶۱ اساس نامه دانشگاه آزاد تهیه و در اسفند ماه سال۶۱ در ۹ شهرستان کشور ۲۲ هزار داوطلب دانشگاه آزاد به رقابت می پردازند و حدود ۳هزار دانشجو در این آزمون پذیرفته می شوند و از آن زمان دانشگاه آزاد اسلامی شروع بکار نموده و ما امروز ماحصل آن را که قریب به ۵ میلیون دانش آموخته در مقاطع مختلف می باشد شاهد هستیم و با توجه به محدودیت های مالی ، فضا و امکاناتی که در مراکز و دانشگاه ملی وجود دارد دانشگاه آزاد توانسته کمک شایانی به جذب دانشجو و پرورش نیروهای متخصص مورد نیاز و تحول در نظام آموزشی کشور نماید.

فرماندار بستک یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی را تأمین و پرورش نیروهای بومی متخصص عنوان کرد و افزود: دانشگاه ازاد با یک رقابت صحیح و سالم در حوزه های مختلف علمی، تحقیقاتی، پژوهشی، پزشکی، ورزشی و …  توانسته که در سطح ملی و بین المللی پا به پای دانشگاه ملی و دانشگاه های دیگر داخلی و بین المللی گام بردارد.

پرتابیان تأکید کرد: همه مراکز علمی باید مورد حمایت قرار گیرند و ما باید حامی و عضو افتخاری هیأت موسس همه مراکز علمی باشیم تا شاهد تحول در منطقه و شهرستان باشیم.

فرماندار بستک در ادامه با اشاره به تألیف و ترجمه کتب دانشگاهی، ارائه مقالات علمی، خبرگزاری ها ، نشریات و روزنامه های وابسته به دانشگاه آزاد بیان داشت: بحمدالله دانشگاه آزاد توانسته در تحول علمی و اقتصادی و تولید و اشتغال نقش مفید و موثری را ایفا کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک اظهار داشت: مجموعه دانشگاه متعلق به یک حزب و گروه خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم است.

فرماندار بستک در پایان بیان داشت: هر مجموعه ای برای اینکه بخواهد متحول شود نیازمند این است که مدیریت مجموعه نگاه تحول گرایانه داشته باشد و ما نیز با بالا بردن سطح کیفی و آموزشی دانشگاه می توانیم به این اهداف دست پیدا کنیم.

گفتنی است در پایان این نشست تصمیماتی برای توسعه دانشگاه اتخاذ گردید.

انتهای خبر / ش.ز