به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز، ضمن دعوت و توصیه مردم به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: همه انسان ها از یک ریشه هستند و معنایی ندارد که طائفه یا قبیله ای خود را بالاتر از بقیه بداند بلکه ویژگی هایی دارند که آن هم برای نظم اجتماعی مردم است.

وی افزود: پُست و مقام و ثروت برتری انسان ها را نسبت به یکدیگر تعیین نمی کند، سعی کنید با شناخت همدیگر معیارهای واقعی ارزش انسان را دریابید.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه با ذکر چند آیه از قرآن کریم اظهار داشت: آنکه با تقواتر است بر دیگری ارجحیت دارد و مدعیان دروغین تقوا، روز قیامت در عتاب قرار می گیرد و بدانید که به حساب همه انسان ها نیز عالمانه و مدبرانه رسیدگی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع بیت المقدس و سخنان رییس جمهور آمریکا گفت: ترامپ اولین رییس جمهور نادان دنیاست که رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسد.

وی اظهار داشت: آمریکا می خواهد به مقدس ترین نقطه ای که مسلمانان عالم داشتند توهین و بی احترامی بشود، آنها می خواهند رژیم صهیونیستی را مجددا تقویت کنند.

خطیب جمعه شهرستان بستک افزود: ایران اسلامی هیچوقت پیش قدم برای جنگ نبوده است زیرا مردمی مومن و متدین دارد و بر همین اساس به همه اصول بین المللی پایبند است و با اینکه آغازگر جنگی نبوده ایم اما با قدرت در برابر چنگ اندازی دشمنان ایستاده ایم علی الخصوص جنگ ۸ ساله که عراق آن را به پشتیبانی آمریکای جنایتکار بر ما تحمیل کرد.

امام جمعه شهرستان بستک گفت: اگر رگ غیرت در مسلمانان دنیا و اعراب بی عرضه حاشیه خلیج فارس باشد باید تو دهن آمریکا زده شود، غیرت و تعصبات ملت مسلمان باید برخیزد، تا کی شاهد بی غیرتی اعراب باشیم؟ آنها پاچه خوار آمریکا هستند و از پشت به ایران اسلامی خنجر میزنند، داعش تولید می کنند و به جنگ مسلمانان مظلوم یمن می روند.

وی افزود: حالا که آمریکا بعد از ۷۰ سال به خود جرات داده تا حرف از انتقال سفارت از تل آویو به بیت المقدس بزند ایران اسلامی متحد و یکپارچه ندای حمایت از فلسطینیان را سر خواهد داد.ایران اسلامی یکه و تنها در برابر انبوه دشمنان ایستاده و سختی ها را به جان می خرد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در پایان از عموم مردم شیعه و سنی شهرستان بستک که در هفته وحدت با حضور پررنگ خود در مراسمات شرکت کردند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام / ش.ز