به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ناصر شریفی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به فعالیت نیروهای متخصص هرمزگانی در حوزه‌های مختلف خارج از استان و مرکز کشور، بر شناسایی و حمایت از نیروهای متخصص بومی تاکید کرد و اظهارداشت: حمایت و پشتیبانی از نیروهای بومی جز در سایه وفاق و همدلی میسر نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نخست باید مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی آغازگر این اقدام بزرگ باشد افزود: مقرر شده بانک اطلاعاتی نیروهای هرمزگانی دارای قابلیت‌های مختلف تهیه شود و به اتفاق مجمع نمایندگان استان از رئیس جمهور و معاون وی مطالبه کنیم.

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ساماندهی نیروی انسانی به عنوان نخستین مطالبه به حق هرمزگانی‌ها نام برد و تصریح کرد: در گام نخست به عنوان یک جوان هرمزگانی معتقدم پایه و اساس توسعه در هر جامعه ای نیروی انسانی است، بنابراین باید نیروی انسانی شایسته و توانمند که در استان هرمزگان تعدادشان اندک نیست، ساماندهی شوند.

شریفی ادامه داد: دومین مطالبه هرمزگانی‌ها این است که ثروت و درآمد هرمزگان، حداقل برای خود هرمزگانی‌ها نیز هزینه شود، اگر حداقل درآمد حاصله از ثروت و دارایی‌های هرمزگان به استان تعلق یابد، هرمزگان متفاوت تر از آنچه که امروز شاهدیم خواهد بود.

وی گفت: امروزه هرمزگان با آن همه ظرفیت و پتانسیل، فاصله زیادی با توسعه و پیشرفت دارد، می‌طلبد تا با تلاش، مجاهدت و کار شبانه روزی در استان هرمزگان در راستای توسعه هرمزگان گام برداریم.

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مسؤولان در استان هرمزگان باید وقت و انرژی خود را صرف توسعه و آبادانی استان کنند و در این راستا از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در استان در راستای تحقق اهداف مدنظر بهره لازم را ببرند.

شریفی گفت: علیرغم وجود صنایع و کارخانجات در استان هرمزگان، سهم اشتغال جوانان بومی بسیار اندک است، امروزه در خانواده‌های هرمزگانی جوانانی اعم از دختر و پسر متخصص تحصیلکرده و توانمند وجود دارد، مطالبه اکثر جوانان فارغ التحصیل هرمزگانی، اشتغال در صنایع و کارخانجات استان است، نباید علیرغم وجود نیروهای متخصص و توانمند بومی، نیروهای غیربومی را اتوبوسی از سایر استان‌ها جذب کرد.

وی افزود: در قانون برنامه ششم، جذب نیروهای بومی به صراحت بیان شده و تمامی دستگاه ها به خصوص بخش‌های خصوصی و غیرانتفاعی را مکلف به بومی سازی نیروها و جذب نیروهای متخصص و توانمند بومی کرده است.

انتهای پیام / ش.ز