پنجمین جلسه شورای سلامت به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری بستک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، دکتر محمد رسول رحمان شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک در خصوص سگ های ولگرد گفت: یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرها و روستاهای شهرستان، وجود سگ های ولگرد و بلاصاحب می باشد که باعث سلب آسایش، ناامن کردن محله ها و مهمتر از همه بیماری هایی مانند هاری، کیست هیداتیک، سالک و کالاآزار می شود و لازم است جهت رفع مشکل چاره اندیشی شود.

وی افزود: امروزه نقش موثر ارگان های دولتی بر هیچکس پوشیده نیست، امیدواریم با تشکیل خانه مشارکت های مردمی و تداوم فعالیت هایش، شاهد ارتقاء سلامت در جامعه باشیم.

عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک نیز ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: مقوله سلامت و بهداشت مقوله حساس و خطیری است و بایستی مسئولین نسبت به سلامت و بهداشت جامعه حساسیت داشته باشند.

رئیس شورای سلامت شهرستان بستک افزود: مسئولین علی الخصوص شبکه بهداشت و درمان بایستی اهتمام ویژه ای به بهداشت و سلامت مردم داشته باشند و آموزش و اطلاع رسانی دقیق و به روز می تواند به ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه منجر شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک در ادامه خواستار هم افزایی دستگاههای اجرایی در زمینه تبادل اطلاعات مورد نیاز شد و افزود: برای رفاه حال مردم باید بین دستگاههای اداری همکاری و تعامل وجود داشته باشد.

پرتابیان در ادامه تأکید کرد: شبکه بهداشت و درمان با همکاری شهرداران و بخشداران و دهیاران نسبت به جمع آوری سگهای ولگرد که ناقل بیماری می باشند اقدامات لازم به عمل آورند.

فرماندار بستک در پایان افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود، تلاش برای ارتقای سطح کیفی خدمات بایستی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام / ش.ز