به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در جمع مردم جناح ضمن تبریک هفته وحدت گفت: از آنجا که حقوق مسلمانان برای خداوند متعال قابل اهمیت بوده لذا در قرآن کل جامعه انسانی را مورد خطاب قرار داده است.

وی افزود: خطاب هایی که در قرآن به آن اشاره شده همانند (یاایها الذین ، یاایها الناس) به شخص خاصی نظر ندارد بلکه این خطاب ها کلی و فراگیر است و مجموعه مردم مورد خطاب قرار گرفته اند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به مسئله حج گفت: وقتی مسلمانان سراسر جهان کنار هم جمع می شوند ایجاد قدرت می کند، توانمندی گروه ها و صنف های مختلف کنار هم یک صف واحده ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: برای مسلمانان وحدت کلمه مهم است که این مهم ترین نوع وحدت است.

امام جمعه شهرستان بستک ضمن بررسی مسئله جهاد در مقابل دشمنان اظهار داشت: اهمیت جهاد در برابر دشمن به مسئله وحدت است چرا که وحدت در مسائل سیاسی و عبادی می تواند حرف اول را بزند.با وحدتی که در کشور ما اتفاق افتاد شیعه و سنی در برابر داعش ایستاد و آن را از پای درآورد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با تاکید بر حمله سعودی به کشور یمن گفت: عربستان تمام زیرساخت های اصلی یمن را از بین برده و دشمن به خوبی توانسته مسلمانان را به جان هم بیندازد.این مصیبت هایی است که بخاطر عدم وحدت، کشورهای اسلامی را دچار تزلزل کرده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: سیاست استعماری کشورهای اروپایی و آمریکا، کدورت قدیمی با کشورهای اسلامی دارد.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان ابراز داشت: حاکمان برخی کشورهای اسلامی به شدت تحت فرمان اَبَر قدرت ها قرار گرفته اند اما ایران اسلامی با وجود رهبری شجاع به اوج وحدت و یکپارچگی رسیده است.

قابل ذکر است سخنرانی امام جمعه شهرستان بستک در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) شهر جناح به مناسبت هفته وحدت با حضور پرشور مردم و مسئولین برگزار شد.

انتهای پیام / ش.ز