به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سیزدهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست عبدالله پرتابیان فرماندار و با حضور اعضای این کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

عبدالله پرتابیان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: در سال جاری پتانسیل های خوبی از طریق دولت برای اعطای تسهیلات به بخش خصوصی جهت ایجاد اشتغال تخصیص یافته است.

فرماندار بستک با اشاره به طرح اشتغال فراگیر و تخصیص تسهیلات دولت جهت تحقق شعار سال افزود: دستگاههای اجرایی و بانک ها دستور العمل ها را با دقت مطالعه و با اطلاع از ضوابط و مقررات این طرح، موضوعات را به مجموعه کارشناسی مرتبط با این حوزه منتقل نمایند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بستک از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست تا در اسرع وقت پروژه های اولویت دار خود را به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی معرفی کنند.

وی بیان کرد: دولت حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه پایدار در حوزه های شهری و روستایی در نظر گرفته است که اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بایستی با اطلاع رسانی شفاف و دقیق به متقاضیان سرمایه گذاری، پرونده های تکمیل شده دستگاههای متولی صدور مجوز را در اسرع وقت به بانکها و یا کارگروه های استانی معرفی و جهت جذب تسهیلات پیگیری جدی بهعمل آورد.

فرماندار بستک در پایان اظهار داشت: از پایان بهمن ماه تسهیلات شناور خواهد شد و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بایستی بر روی کارها نظارت داشته باشد به همین منظور بانکها نیز باید اهتمام ویژه ای برای تسهیل و تسریع در جذب تسهیلات معمول نمایند.

انتهای پیام / ش.ز