به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، در شهرستان بستک از تاریخ یکم آذرماه قراردادهای مبایعه نامه و اجاره نامه در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور به صورت پرینتی و نصب هولوگرام بر روی قرارداد ها خواهد بود.

علی صبور رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان بستک با اعلام این خبر هدف از اجرای این طرح را ارتقای کیفیت و نظارت بیشتر بر ثبت قراردادها عنوان نمود.

وی‌افزود : در این طرح به جای قراردادهای دست نویس اطلاعات قراردادها تنها یک بار در سامانه ذکر شده وارد شده و سپس پرینت آن در سه نسخه در اختیار متعاملین و مشاورین املاک قرار می گیرد.

صبور اضافه کرد: علاوه بر آن، با توجه به وجود سازوکارهای اعتبارسنجی تعبیه شده در سامانه، اطلاعات وارد شده در قراردادها در بدو ورود، مورد راستی آزمایی قرار گرفته که این امر منجر به افزایش دقت و صحت اطلاعات ورودی به این سامانه خواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک ادامه داد، مشاورین املاک مد نظر داشته باشند از تنظیم قرارداد های دستی جدا خودداری نمایند و واحدهایی که تا کنون سربرگ و هولوگرام دریافت ننموده اند جهت اخذ سربرگ و هولوگرام به اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان مراجعه نمایند .

صبور در ادمه گفت :با توجه به چاپ کدرهگیری بر روی قراردادها، امکان درج اشتباه آن از سوی مشاورین املاک بر روی قراردادهای دستنویس به صفر رسیده و مشکلات متعاملین در سازمانهایی که به کد رهگیری نیاز دارند به حداقل خواهد رسید.وی‌افزود از نکات مهم دیگر اجرای این طرح این است که هر گونه تغییر و اصلاح در مفاد قرارداد پس از ثبت نهایی غیر ممکن بوده و امکان سودجویی واحدهای صنفی بدون پروانه و افراد غیر مجاز در تغییر متن و جعل قرارداد از بین خواهد رفت که این امر منجر به افزایش میزان اطمینان متعاملین به مشاورین املاک خواهد شد و اطمینان متعاملین به مشاور املاک را افزایش خواهد داد.

وی یکی دیگر از محاسن این طرح را فراهم شدن امکانی برای درج کدهای امنیتی معرفی کرد و گفت ؛ این کدها برای کنترل صحت و انکارناپذیری قرارداد بکار گرفته میشود.بدین ترتیب میتوان زمان، مکان، هویت متعاملین و سایر مفاد مهم قرارداد را به صورت کدهای رمزی شده روی قرارداد چاپ کرد. با این روش میتوان صحت مفاد قرارداد را تضمین و جعل را از بین برد.

انتهای پیام/آ