به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بخش بزرگی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در شهرستان‌های غرب استان هرمزگان که مهد خیرین ایثارگری بوده وهست را استفاده از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان دانست.

ناصرشریفی با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف، اظهار کرد: وقف به‌عنوان یک‌صدقه جاریه نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصاد اسلامی دارد و هدف اساسی این سنت حسنه، توجه به امور خیریه است که به عنوان یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی به شمار می‌آید.

وی افزود: بخش بزرگی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در کشورهای اسلامی به ویژه کشور عزیزمان و خصوصا غرب استان هرمزگان که مهد خیرین ایثارگری بوده وهست که با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهاورد وقف، خدمت به مردم است و نهادینه‌کردن فرهنگ وقف در جامعه ضروری است زیرا، رهاورد این سنت‌حسنه، چیزی جز خدمت و برکت نیست و برکات آن سال‌ها جاری و ساری باقی خواهد ماند.

شریفی یادآور شد: امروزه احیای این سنت ارزشمند و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، بسیار ضروری است زیرا برآیند آن، ایجاد زمینه‌های بروز مسؤولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از همه خیران و واقفان خواستارم تا نیات خیرخواهانه خود را در راستای کمک به بالندگی، پیشرفت و توسعه قدم بر دارند.

منبع:خبرگزاری فارس