به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر شریفی در نشست کارگروه سرمایه‌ گذاری شهرستان بندرلنگه اظهار کرد: باید صادقانه و دلسوزانه به سرمایه ‌گذاری توجه کنیم، مقام معظم ‌رهبری چند سال متوالی به مسئله اقتصاد مقاومتی تاکیداتی داشته ‌اند و حتی سال‌های اخیر را نیز به همین نام، نام ‌گذاری کرده اند این از نگاه ایشان به افق آینده است، در عرصه اقتصادی با نگاه به درون و ظرفیت‌های کشور و با استفاده از جوانان خود به پتانسیل‌ها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون، افزود: همانطور که در ۸ سال دفاع‌ مقدس با اینکه همه دنیا علیه ما بودند ما توانستیم با دست‌ خالی، افتخارها کسب کنیم و شعار ما می‌توانیم را محقق کنیم.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استاندار هرمزگان یک نگاه توسعه ‌ای وعمل ‌گرانه  و برنامه‌هایی برای رشد، توسعه و پیشرفت این منطقه دارد و ما با همکاری هم می‌توانیم این اهداف را به‌ پیش ببریم.

ناصر شریفی تصریح کرد: مدیر یک مجموعه باید ریسک ‌پذیر باشد، وقتی مدیری متوجه صداقت سرمایه‌ گذار شد از چه باید بترسد، قانون برای حل مشکلات است، روز به‌ روز آمار جوانان فارغ ‌التحصیل ما اضافه می‌شود اگر فکری نکنیم این تبدیل به بحران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سیستم اداری ما معیوب است و آنقدر بروکراسی داریم که سرمایه‌ گذار برای اخذ مجوز باید کفش پولادی بپوشد و از این اداره به آن اداره به ‌دنبال گرفتن مجوزات و استعلامات لازم باشد.

این نماینده مجلس گفت: امن‌ ترین کشور برای سرمایه‌ گذاری کشور ماست، باید ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این بندر در حوزه‌های مختلف به صورت پکیج در اختیار سرمایه ‌گذاران قرار بگیرد و سرمایه‌گذار را پاس‌ کاری نکنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس عنوان کرد: مدیران باید وقت بگذارند و وقتی مسئولیت قبول کردیم باید سختی بکشیم و مدیریت جهادی داشته باشیم.

شریفی بیان داشت: ما با شعار هم نمی‌توانیم پیشرفتی داشته باشیم حال دیگر زمان شعار گذشته است، علت عدم توفیق ما در جذب سرمایه‌ گذار این است که دولت‌ها به دنبال تصدی‌ گری هستند باید امورات به مردم واگذار شود.

وی در پایان خطاب به مسئولان، گفت: باید در جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی هنر داشته باشیم، اگر فقط پشت میز بنشینیم کارها درست نخواهد شد، از ظرفیت دانشگاه‌ها باید استفاده بهینه شود و بروکراسی اداری را به حداقل برسانیم .

انتهای پیام / ش.ز