به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: پس از شهادت امام حسین (ع) انسان ها از سرگردانی، جهل و سردرگمی نجات پیدا کردند و راه حقیقت طلبی را یافتند چنانکه یاد و نام امام حسین (ع) همچنان تا به امروز روشنگری میکند.

وی افزود: با گذشت دهها قرن از شهادت امام حسین (ع) جمعیتی میلیونی از سراسر جهان بسوی حق و حقیقت می شتابند که می توان آنرا قدرت نمایی تمام عیار مسلمانان در برابر یزیدیان زمان دانست.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی اربعین را تبلور قدرت و وحدت جهان اسلام دانست و اظهار داشت: عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با رنگ، زبان، قوم و لهجه متفاوت ولی در یک امر مشترک، چنین همایش وحدت انگیزی را به نمایش میگذارند تا محبت خود را نسبت به این خاندان ابراز کنند.نه تنها مسلمانان بلکه ادیان و اقوام دیگر نیز خود را به این همایش حماسی می رسانند و آن را از یک پدیده دینی به پدیده ای فرادینی تبدیل کرده اند.

امام جمعه شهرستان بستک ابراز داشت: در جریان عاشورا امام حسین (ع) پیروز میدان بود و کسی شکست خورد که به هدفش نرسید.

وی با اشاره به آسیب پذیری دشمن در جریان عاشورا افزود: فداکاری روز عاشورا درس بزرگی برای بشریت بود چرا که دشمنی که تا دندان مسلح است در برابر مکتب حسین (ع) دچار آسیب می شود.

خطیب جمعه شهرستان بستک نفاق و عدم وحدت را عامل به آتش کشیده شدن ریشه جوامع دانست و گفت: از خودگذشتگی حسین (ع) در این صحنه نمایان شد، انسان هایی که جان شریف خود را دادند و حرکتی عظیم با یارانی کم در انبوه دشمن بوجود آوردند تا جوامع اسلامی راه خود را در صراط مستقیم ادامه دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشورهایی که علم و صنعت در اختیارشان است بدنبال صلح طلبی نیستند، امروزه رژیم استکباری آمریکا اگر علمی در اختیار دارد علیه صلح و امنیت از آن استفاده میکند و هم پیمانانش نظیر سعودی با امکانات باد آورده ای که در اختیارش قرار گرفته از آن در راه جنگ بهره می برد.

وی تصریح کرد: سعودی ها فهم و شعور درستی نسبت به منطقه ندارند و کارنامه سیاهی را از خود بر جای میگذارند ولی قدرت و عزت ایران اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش پایانی سخنان خود وقف را یک نهاد بشری و همزاد انسان دانست و اظهار داشت: سابقه وقف به لحاظ وجود حس خیرخواهی و نوع دوستی در ذات انسان به ازای تاریخ زندگی و قدمت بشر می باشد ولی وقف اسلامی در قالب جدید خود که توام با تنوع، پایداری و آرمانگرایی دینی است توسط پیامبر گرامی اسلام پایه گذاری شده است.

انتهای خبر / ش.ز