به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سیدمحمدیوسف حسینی نژاد خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته  با اشاره به وضعیت فکری و فرهنگی کنونی دنیا گفت ، یکی از ترفندهای دشمنان به منظور تضعیف دین اسلام و دور کردن مردم از آن ، ملاک قرار دادن اعمال پیروان برای ارزیابی دین است که یک تفکر خطرناک و ظلم محض است.

حسینی نژاد افزود ، همه عقلا بشریت قبول دارند که برای شناخت یک فرهنگ و آیین باید به قوانین و مقررات آن نگاه کنیم. دین اسلام که از نظر قانون گذاری بسیار مدرن و پیشرفته است ، مقرراتی جامع و کامل دارد که همه نیازهای بشر را برای رسیدن به قله سعادت در خود آورده است و قانونی است که بعد از ۱۴۰۰ سال و با پیشرفت هرچه بیشتر علم و عقل بشر هنوز تازگی دارد و مترقی تر از بقیه قوانین دنیا حرکت میکند که این تازه گی قرآن یک معجزه است.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک در ادامه گفت ، پذیرش دگراندیشان و غیر از خود و برخورد عادلانه با آنها از دستورات و تاکیدات دین مبین اسلام است و به تقوا نزدیک تر است. وی افزود هرچند امروزه با توطئه دشمنان اسلام تکفیری ها با نام دین به کشتار مردم می پردازند ولی دین اسلام از این تفکرات و افراط و تفریط مبرا است و به اعتدال گری  تاکید می کند و خشنوت را نمی پذیرد.

سید محمد یوسف حسینی نژاد در ادامه گفت ، جوانان ما باید با آشنا شدن با قرآن حیله های زیرکانه دشمنان را نقش بر آب کنند. وی افزود هجمه های دشمنان اسلام بسیار وسیع است و حداقل ما متونی که به زیبایی توسط صیهونیست ها در فضای مجازی منتشر می شود را بازنشر ندهیم جملاتی که با شعارهای بسیار زیبا روزه ، نماز  ، حج و عقاید ما را نشانه گرفته اند ، این که گفته می شود به جای روزه گرفتن ، گرسنه گان را سیر کنید  ، جمله بسیار زیبایی است اما باید دید چقدر آنها گرسنگان را سیر میکنند و یا اینکه گفته می شود به جای حج بیماران را مداوا کنید !!!

خطیب جمعه اهل سنت در ادامه گفت ، اگر در جامعه ای به گرسنه گان رسیدگی نشده و یا بیماران مداوا نمی شوند روزه و حج باعث آن شده است؟؟ اگر روزه و حج در جامعه نباشد این دو خدمت انجام می گیرد؟ مگر در دین ما توجه به گرسنه گان و بیماران کمتر از روزه و حج به آن تاکید شده است؟ اگر آیات و احادیث درمورد رسیدگی به نیازمندان و بیماران را بخوانیم چندین ماه زمان میبرد چه برسد به توضیح و تفسیر آن ، چه دین و مکتبی بیشتر از اسلام به نیازمندان و کمک به هم نوع توجه کرده است؟

حسینی نژاد در پایان گفت ، به آمار جهانی انسان دوستی و کمک به هم نوع چه در اسلام و چه در ادیان دیگر توجه کنید کدام امت پیش قدم بوده است؟ اگر این جنگهای تکفیریها شما را فریب می دهد به آمار نسل کشی و کشتار جمعی در جهان توجه کنید که توسط غیر مسلمانان انجام گرفته است ببینید کدام بیشتر است! چه بسا که این جنایات توسط دیکتاتورهای جهانی انجام شده است و توسط دین داران نبوده است زیرا همه ادیان الهی صلح دوست و انسان دوست بوده اند. وی افزود مشکلاتی که ما با آن دست به گریبانیم این است که از دین خود فاصله گرفته ایم و دوم دسیسه های دشمنان است و برای رهایی از این مشکلات تمسک به آیات الهی و احادیث بزرگان دین و هوشیاری ما نیاز است.

انتهای پیام/آ