به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک طی گفتگویی اختصاصی با تشریح دلایل کینه توزی های مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران و نهادهای انقلابی گفت: در طول حیات مقدس جمهوری اسلامی ایران، دولت استعماری آمریکا همواره سعی داشته که از دَرِ قدرت با ایران سخن بگوید و همیشه خود را برتر و بالاتر از ایران بداند اما جواب جمهوری اسلامی ایران به این رفتار آمریکایی ها جوابی دندان شکن بوده است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و اعلام استقلال آن از شرق و غرب، از همان ابتدا ابر قدرت ها سعی کردند تا با فشار بر ملت ایران، آنها را وادار به تسلیم در برابر خود کنند و هر کدام برای فشار بر ایران و بازگرداندن نتایج انقلاب به نفع خود تلاش کردند تا با استفاده از ابزارهای مختلف به این هدف خود نائل آیند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: آمریکا تمام توان خود را برای براندازی این انقلاب مردمی به کار گرفته و هنوز بعد از سی و اندی سال به تلاش های ناکام خود ادامه می دهد.

حجت الاسلام قائدی تصریح کرد: با نگاهی اجمالی به تاریخ انقلاب اسلامی و تقابل آمریکا با آن در این مدت می توان فهمید که در هر دوره از حیات انقلاب اسلامی، آمریکایی ها سعی کرده اند برای تضعیف و براندازی جمهوری اسلامی در یکی از حوزه های امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی که تصور میکنند نقطه ضعف ایران در آن حوزه قرار دارد، وارد شده و تمام تلاش و امکانات خود را برای نابودی این نظام اسلامی به کار گرفته است.

وی دشمنی سیاست مداران آمریکایی نسبت به ایران اسلامی را کاملا مشهود دانست و ابراز داشت: آمریکا به بهانه ادامه دشمنی ها و اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران، تحریم ها را تمدید و ادامه می دهد چرا که محور عملکرد آمریکا فقط منافع خودش است.

امام جمعه شهرستان بستک با بیان اینکه آمریکا از الگو شدن ایران اسلامی در جهان هراس دارد افزود: آمریکا درصدد است که بداند چگونه و از چه راهی می تواند مجددا بر ایران اسلامی سلطه پیدا کند.

وی با اشاره به سخنان سخیف و نسنجیده رییس جمهور آمریکا اظهار داشت: هم پیمانان آمریکا نیز از سخنان ترامپ متعجب شده و به یاوه گویی ها و سخنان بی اساس او می خندند.

حجت الاسلام قائدی با بیان اینکه آمریکا اقتدار خود را از دست داده است گفت: آمریکایی ها به عهد خود پایبند نبوده و نیستند و این مسئله هوشیاری مسؤولان ما را می طلبد زیرا دشمن در پی تضعیف اقتدار کشور است.

امام جمعه شهرستان بستک افزود: امروز یک حقیقت را باید در نظر داشت و آن اینکه فروپاشی اخلاقی و فرهنگی دولت آمریکا خیلی وقت است که برای جهانیان به اثبات رسیده و ترامپ فقط آن را بیشتر نمایان کرده است.

انتهای خبر / ش.ز