به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سرپرست اداره منابع طبیعی و ابخیزداری بستک گفت : در شش ماهه نخست سال جاری با تلاش نیروهای یگان حفاظت این اداره و حمایت دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان از ٣١ هکتار از اراضی ملی پیشگیری و رفع تصرف به عمل آمد.

حامد احمدپور اظهار داشت : صددرصد تصرفات در مراحل اولیه تصرف با حضور به موقع همکاران پاسگاه ویژه منابع طبیعی و ابخیزداری در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی بدون حکم قضایی و با کمترین هزینه پیشگیری و رفع تصرف به عمل امد.

وی خاطر نشان کرد : این اداره به منظور دستیابی به کاهش تعرضات مردمی و در نتیجه پیشگیری از تصرفات اقدام به جلب مشارکت مردم در امر حفاظت نموده ، بطوری که بیش از ١٧٣ هکتار از مراتع شهرستان در قالب حفاظت مشارکتی پس از انعقاد قرارداد و صدور کارت مرتعبانی توسط مرتعداران حفاظت می شود.

احمدپور اراضی ملی را جز انفال دانست و تصریح کرد : وظیفه شرعی و ملی تمامی مردم است که در حفظ و حراست از این سرمایه ملی کوشا باشند و در صورت مشاهده تخلف موارد را سریعا از طریق شماره تلفن ١۵٠۴ که به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی است به یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند.

انتهای پیام/ا