به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، شهرستان بستک با فاصله ۲۳۰ کیلومتری از بندرعباس به عنوان یکی از دورترین شهرستان های استان هرمزگان نسبت به مرکز استان شناخته می شود.

مجموع راه های مواصلاتی این شهرستان ۶۵۰ کیلومتر است و ۲۳۰ کیلومتر آن راه بین شهری، ۲۸۰ کیلومتر راه آسفالت روستایی و ۱۴۰ کیلومتر نیز جاده خاکی و شنی است.

شهر جناح علیرغم اینکه تا یک دهه پیش در تقسیمات کشوری مرکز دهستان بوده، اما همواره از امکانات و بضاعت های یک شهر برخوردار بوده است.

با گشت و گذاری در شهر جناح شاهد سرزندگی، هویت اصیل و فرهنگ غنی اسلامی و استقلال شغلی جناح می شویم که دور افتادگی جناح از جاده اصلی و شریانی، باعث کم شدن تردد به جناح شده و کم رونق شدن بازار کسب و کار را بهمراه دارد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک طی گزارشی اعلام نمود: ایمنی و نگهداری راه ها بعنوان ثروت ملی می باشد در همین راستا طی تاکیدات مکرر و موافقت مهندس باقر جوان بعد از نشست با فرماندار شهرستان بستک از امروز عملیات اجرایی آسفالت گرم بلوار ورودی شهر جناح بطول ۱.۵ کیلومتر و با عرض ۱۰ متر توسط شرکت راه ساز گوده شروع خواهد شد.

ابراهیم نبی زاده افزود: عملیات کف سازی و زیرساخت این پروژه قبلا توسط خیر راهساز این شهر آقای عباسی اجرا گردیده بود که اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک طبق دستور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جهت رفاه حال مردم شریف شهر جناح امروز عملیات آسفالت گرم این پروژه را نیز آغاز کرد.

وی افزود: کارهای جاری مانند انجام بموقع خط کشی‌ها، نصب علائم و تابلوها، اصلاح شانه خاکی جاده‌ها که در ارتقای ایمنی راه ‌ها موثر است مدنظر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک  قرار گرفته، زیرا ایمنی و نگهداری راه‌ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می ‌تواند نقش مهمی در ایجاد امنیت جاده ای ایفا کند که امیدوارم این موضوع در استان هرمزگان که استان حمل و نقلی و نماد تحرک، پویایی و در واقع موتور توسعه و پایتخت و شاهرگ اقتصاد اصلی و مهم کشور است با اتحاد و برنامه ریزی مناسب تداوم پیدا کند.

انتهای خبر / ش.ز