به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی گفت: امنیت در جامعه مانند هوا برای نفس کشیدن لازم است، همانطور که برای ادامه حیات به هوا نیاز داریم جامعه هم برای ادامه حیات به امنیت نیاز دارد.

وی افزود: نیروی انتظامی بعد از انقلاب اسلامی در این مسیر به خوبی پیش رفته است و چون با همه قشرهای جامعه در ارتباط است باید خود را طوری بسازد که در دل مردم جا باز کند.

امام جمعه شهرستان بستک، انتظارات مردم از نیروی انتظامی را در امنیت اجتماعی، امنیت فردی، امنیت فکری و روانی خواند و اظهار داشت: نیروی انتظامی در قاطعیت براساس قانون باید رعایت اخلاق حسنه و نیکو را داشته باشد تا باعث تقویت روحیه معنوی این نیرو شود.

وی تصریح کرد: پلیس باید مقتدر باشد تا مردم احساس کنند نیرویی قَدَر از آنها دفاع میکند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه ما می دانیم که دشمنان قسم خورده این نظام مقدس می خواهند این کشور را به یک کشور ناامن تبدیل کنند، اما بدانند که ایران اسلامی امن ترین نقطه جهان است که آنرا نیز مرهون خون شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامیست.

وی ضمن یادآوری کشتار گروهی که در قلب آمریکا (لاس وگاس) اتفاق افتاد گفت: محور عملکرد آمریکا برنامه های خودش است و به برجام نیز پایبند نیست و با اصل نظام اسلامی ما مخالف است اما ایران به عنوان کشوری مستقل در دنیا با عزت و سربلندی به راه خود ادامه می دهد.

همچنین عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک در سخنانی گفت: منشا امنیت، خونی است که داده ایم و شهدایی که از خود گذشتگی نشان دادند.

وی افزود: در دنیایی که ادعای امنیت را در بوق و کرنا کرده اند بی امنی موج میزند.امنیت خط قرمز ماست، تا امنیت نباشد آرامشی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک بیان داشت: ما باید اقتصاد پویایی داشته باشیم و این اقتصاد سالم نیازمند امنیت پایدار است.

انتهای خبر / ش.ز