به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، در حاشیه نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بستک فرماندار شهرستان بستک از پرداخت مبلغ ۷۰ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زا با معرفی دستگاه های صادر کننده مجوز توسط بانک ها در این شهرستان خبر داد.

وی افزود ، در ۶ ماهه نخست سالجاری مبلغ ۷۰ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زا توسط دستگاه های اجرایی جذب شده است.

پرتابیان در این خصوص افزود: این تسهیلات با محوریت ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره) ( مبلغ ۴۸ میلیارد ریال )، بهزیستی ( مبلغ ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال )، میراث فرهنگی (مبلغ ۲ میلیارد ریال )، صنعت، معدن و تجارت ( مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال )، جهاد کشاورزی ( مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵۲ میلیون ریال ) و صندوق کارآفرینی امید ( مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ) برای این شهرستان جذب شده است و تاکنون مبلغ ۱۴ میلیون و ۵۰۲ میلیون ریال این مبلغ به متقاضیان پرداخت و مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال آماده پرداخت است و برای مابقی این مبلغ نیز برنامه ریزی لازم به منظور پرداخت تسهیلات انجام شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک یادآور شد عمده پرداختی های این تسهیلات در بخش مشاغل خانگی، تولید برق به وسیله انرژی خورشیدی، پرورش شتر مرغ و جواز تأسیس می باشد.

انتهای پیام/آ