به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در مراسم یادواره خانواده معظم شهدا ضمن تبریک هفته دفاع مقدس با اشاره به اهمیت و جایگاه والای شهید گفت: شهادت بالاترین مقامی است که یک انسان در دنیا و آخرت می تواند داشته باشد.

وی افزود: هر کدام از صنف ها جایگاه خود را دارند اما شهادت بالاترین این درجه هاست.

امام جمعه شهرستان بستک محرم را متعلق به کسی دانست که همه از آن درس گرفتند و اظهار داشت: شهدا به تاسی از حسین بن علی وارد عرصه شدند و راه و روش حسین (ع) باعث شد شهدای عزیز ما جان خود را در طبق اخلاص بگذارند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی ضمن تشکر ویژه از شیخ عبدالله انصاری رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بستک گفت: شیخ انصاری مخلصانه خدمت می کند و این کمترین حق خانواده شهداست که مواظب باشیم تا ناامید از پیش مسئولی برنگردند.

وی اظهار داشت: شهدا آبروی کشور هستند و اگر مسئولی امروز پشت میز می نشیند بخاطر همین شهداست.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی اخیر ترامپ گفت: رییس جمهور بی مغز آمریکا ایران را محور شرارت معرفی میکند در حالیکه هم پیمانانش در اروپا نیز او را محکوم کرده اند.

وی تصریح کرد: کشوری که ادعای ابرقدرتی دارد فقط با بی مغزی روسای خود پیش می رود در حالیکه ایران اسلامی با صلابت جلوی اینها ایستاده و در عین حال مدافع مظلومان بحرین، یمن، میانمار و … است.

در ادامه این مراسم سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک گفت: با شهادت امام حسین (ع) دل امت اسلام آتش گرفت هرچند با شهادت این بزرگوار یک امت زنده شد.

وی افزود: امام حسین (ع) درس فداکاری و از خود گذشتگی به بشریت داد و اگر در هر گوشه دنیا انسانیت زنده است از فداکاری ایشان در طول تاریخ است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه اظهار داشت: فداکاری جوانان این مرز و بوم با تاسی از این حادثه بود و همه فداکاری ها برای رضای خدا و حفظ نظام اسلامی است و مدیون می شویم اگر در حق شهدا کوتاهی کنیم.

گفتنی است این مراسم با حضور مسئولین ارشد شهرستان بستک در نزدیکی منزل شهدای کارگزار و به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد. در پایان این مراسم از عبدالرزاق کارگزار و شیخ عبدالله انصاری با اهدا لوح سپاس، تقدیر بعمل آمد.

انتهای خبر / ش.ز