به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از جهانگیریه؛ سروان پاسدار عنایت کمالی دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس ناحیه سپاه بستک در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه، دفاع مقدس را یک انقلاب فرهنگی دانست که تنها به جانبازان و ایثارگران تعلق ندارد بلکه به همه عالم و جهان اسلامی متعلق است زیرا الگویی که امام خمینی(ره) برای دفاع مقدس ارائه کرد، امروز در کشورهای منطقه یعنی سوریه، عراق، لبنان، یمن و… در حال اجراست.

وی افزود: در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی، جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد و این جنگ نابرابر در شرایطی به ایران تحمیل شد که در داخل کشور نیز جناح ‌های وابسته به غرب و شرق، در صدد تضعیف نظام بودند و نیروهای نظامی نیز هنوز مراحل بازسازی و ساماندهی را به طور کامل پشت سر نگذرانده بودند.

کمالی بیان کرد:. پس از شکل‌گیری اتحاد و انسجام در میان نیروهای انقلابی و طرد نیروهای وابسته، حماسه‌ای مقدس شکل گرفت که در تاریخ ایران اسلامی بی‌سابقه بود. حماسه دفاع مقدسی که برکات و دستاوردهای بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد که از ویژگی های این دفاع مقدس می توان به دفاعی بودن، معنویت بالا در جبهه، استقامت رزمندگان و فرماندهان در نبرد، شجاعت فرماندهان، بزرگواری و مروّت در حال قدرت و بی اعتنایی به دنیا شهادت طلبی رزمندگان اشاره کرد.

وی ضمن اعلام نامگذاری شعار «من انقلابیم» برای هفته دفاع مقدس امسال، به تشریح برنامه‌های این ستاد در هفته دفاع مقدس پرداخت که مهمترین برنامه ها شامل: اجتماع حماسی بسیجیان در روز ۳۱ شهریور، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری اردوهای جهادی، برگزاری شب شعر دفاع مقدس، دیدار با ائمه جمعه و جماعات و برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی می شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به آغاز سال تحصیلی همزمان با هفته دفاع مقدس، از برنامه ریزی برای دانش‌آموزان با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس خبر داد تا در مدارس که از مهمترین مکان‌های آموزشی کشور محسوب می‌شود، مفاهیم ارزشی به آینده سازان کشور منتقل شود.

کمالی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم افزود: فضاسازی محیطی و برنامه ها به گونه‌ای خواهد بود که حال و هوای دفاع مقدس و عاشورایی بوجود آید.

گفتنی است ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده و تا ۶ مهر نیز ادامه دارد.