به گزارش بستک نیوز، احمد جباری پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: گسترش افراطی‌گری در کشورهای مختلف جهان ریشه در تفکرات جاهلی دارد که ریختن خون مردم بی دفاع و مظلوم را مباح می‌شمارد و ضروری است تا جهان اسلام با نسخه‌ای واحد در برابر روند رو به گسترش افراطی‌گری در مناطق مختلف مقابله کند.
وی افزود: خطر افراطی‌گری بزرگ‌ترین خطری است که جهان اسلام و آینده کشورهای اسلامی را تهدید می‌کند و متأسفانه برخی منافع سیاسی و منفعت‌طلبی‌ها نیز با این جریانات افراطی در هم آمیخته است و روند رو به گسترش افراطی گرایی در جهان بدون شک با حمایت مستقیم جریان استکبار صورت می‌گیرد.
نماینده سابق مردم غرب هرمزگان در مجلس با بیان این که کشورهای اسلامی نباید نسبت به فجایع دردناک این‌چنینی، بی‌تفاوت باشند، خاطرنشان کرد: مجمع سران کشورهای اسلامی می‌بایست در این موضوع ورود کرده و مانع نسل‌کشی مسلمانان میانمار شود.
جباری همچنین عنوان کرد: جهان اسلام از فقدان همگرایی و انسجام رنج می‌برد و ضرورت هم‌اندیشی سران کشورهای اسلامی در این مقطع مهم زمانی بیش از پیش احساس می‌شود.
وی گفت: مناسبات انسان‌ها در ساختارهای مهم اجتماعی دستخوش تحولات وسیعی شده است و کشوری قادر به استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها است که بتواند با یک انسجام حداکثری در درون، به سمت ایجاد وفاق در عرصه‌های بین‌المللی گام بردارد و افراطی‌گری را در هر سطحی ناچار به منزوی‌شدن کند.
عضو مجمع نمایندگان ادوار هرمزگان تصریح کرد: ملت ایران در طول تاریخ خود ملتی منطقی، منسجم، متحد و صلح‌طلب بوده است و اکنون نیز فرصت بسیار خوبی است تا با اتکای به ظرفیت‌های تمدنی خودمان، نقشی هر چه پررنگ‌تر در تحولات منطقه‌ای ایفا کنیم.
انتهای پیام/آ