به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بستک ناصر شریفی نماینده مردم بندرلنگه ، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی گفت ؛ فلسفه شورای اداری شور و مشورت جهت تسریع و تصریح در امور مردم است.

نماینده مردم در خانه دولت گفت ،از این فرصتی که خدا به ما داده است باید برای خدمت به مردم استفاده کنیم زیرا فرصت کوتاه است و ما برای این مسئولیتی که گرفته ایم در برابر خدا مسئولیم و اثر گذاری و تاثیر گذاری ما در جایی که هستیم مهم است. وی افزود اخلاق مداری ، صداقت و اخلاص در عمل سه عنصر یک مدیر در نظام اسلامی است.

شریفی ادامه داد ، وقتی نگاه ما فقط برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد اثری نیکو برای همیشه در تاریخ می ماند. وی افزود باید شورای اداری در دل بخش ها و روستا ها باشد زیرا مردم باید مسئولان خود را از نزدیک ببینند . شریفی تصریح کرد ؛ کار مدیران نباید منحصر به زمان اداری باشد زیرا وقتی مسئولیتی قبول کرده ایم و مدیر شده ایم باید ۲۴ ساعت در خدمت مردم باشیم و فکر و ذهنمان در راه خدمت به مردم باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان ادامه داد ، آن چیزی که امروز برای دستگاههای ما آفت شده است برنامه نداشتن و درگیر روزمرگی شدن است. وی افزود ، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ایم که علت عقب ماندگی استان هرمزگان چیست ؟ استانی که جزو پنج استان اول درآمد زا کشور است و در سطح پایینی از توسعه قرارگرفته است.

ناصر شریفی ادامه داد ، مردم هرمزگان تبعیض را بعد از ۳۹ سال پیروزی انقلاب اسلامی لمس می کنند البته ما خدمات نظام اسلامی را نادیده نمی گیریم ولی روستاهایی هستند که راه مواصلاتی و آب شرب درستی ندارند و ما در استان هرمزگان از شاخص های متوسط  توسعه کشوری خیلی کمتر هستیم.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد ، برنامه نداشتن مدیران ما در استان هرمزگان دلیل عدم توسعه ماست مثلا راه لاورشیخ و لاورمیستان را ۱۶ سال است دارند می گویند و حالا اگر هم محقق شود به کام مردم شیرین نیست . وی افزود پروژه های راه شهرستان که از تدرویه تا تنگ بستک در حال اجرا است نه کُدتخصیص داشت و نه اعتباری برای آن وجود داشت و معاون راه داری و حمل نقل جاده ای کشور با این پروژه موافقت نمی کرد ولی با پیگیری هایی که از سمت مهندس باقرجوان و بنده انجام شد موفق به وارد کردن این پروژه به مناقصه شدیم زیرا این راه برای مردم حیاتی است و باید یک بار برای همیشه این پروژه به پایان برسد.

این نماینده مجلس در ادامه صحبت های خود در بین مدیران اجرایی شهرستان افزود ، منطقه انرژی بر پارسیان تا ۷ سال آینده بیش از ۶۰ هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد که افق غرب هرمزگان را روشن میکند و ما توانستیم در ایام رای اعتماد امتیاز خوراک پالایشگاه پتروشیمی پارسیان را از وزیر نفت بگیریم که نتایج مثبت آن به شهرستان بستک نیز برمیگردد زیرا برنامه راه اندازی شهرک صنعتی پایین دستی پتروشیمی در بستک داریم که اگر محقق شود قسمت عمده ای از مشکلات اشتغال جوانان بستک حل خواهد شد.

ناصر شریفی افزود ، در حوزه گردشگری شهرستان بستک ظرفیت بالایی دارد و آثار ماندگار و تاریخی شهرستان بستک در حال نابودی است که این یک مسئله ملی است و نیاز به برنامه ریزی و وقت دارد. وی تصریح کرد ، گاها می شنویم و می بینیم که مدیرانی قانون ، بخش نامه و دستورعمل را به رخ مردم می کشند ولی همه ما می دانیم که قانون برای این است که کسی به کسی ظلم نکند و قانون برای این نیست که در مقابل مردم بایستیم. پس انعطاف پذیری قانون برای چیست؟نباید قانون و بخش نامه بهانه ای برای انجام ندادن کار مردم باشد.

نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود ، گاها مدیری پیدا می شود که ذره بینی در دست میگیرد تا نقطه ای تاریک از دل صفحه ای سفید پیدا کند تا کار مردم را راه نیندازد و مدیری نیز وجود دارد که به دنبال روزنه ای جهت راه افتادن کار مردم پیدا کنند. باید نوع نگاهمان به خدمت را عوض کنیم و به فکر مردم باشیم . وی افزود چطور است در زمان هایی که به مردم نیاز داریم مثلا انتخابات ها ، راهپیمایی ها و … همش می گوییم مردم ؟ ما میدانیم از ابتدای انقلاب هروقت به مردم نیاز بوده است از مسئولان ما جلوتر بودند و پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند .

ناصر شریفی گفت ، بنا بر این نیست که نماینده در کار اجرایی دخالت کند زیرا این برای جامعه ما سم است اما این به شرطی است که مدیران خودشان پای کار بیایند و وقتی جایی ایرادی در بخش نامه و آیین نامه ای است به من مراجعه کنند و آنوقت پیگیری ما نیاز است ولی عملا از ما درخواستی نمی شود.

نماینده مردم گفت ، بنیاد مسکن شهرستان بستک باید در روستاها وقت بیشتری بگذارد ، ما نمی گوییم مشکل رئیس بنیاد مسکن است ولی خواهش میکنیم توپ را در زمین مردم نیاندازید ، شخصی است که پنجاه سال است خانه ساخته است و حالا به آن سند نمی دهیم بیاین و ببینید مشکل کجاست و یک بار برای همیشه این مشکلات را حل کنید وی افزود مردم را سردرگم این اداره و آن اداره نکنید زیرا فردای قیامت باید در محضر خدا جواب بدهید.

ناصر شریفی با انتقاد از قیمت بالای قبض های برق در شهرستان گفت ، این قبض ها با مبالغ بالای یک میلیون آنهم برای یک پیرمرد که تنها در خانه ای که کل زندگی اش ۱۰ میلیون تومان نمی ارزد و باید ۹۷۵ هزار تومان پول یک دوره برق بدهد منطقی نیست و به دور از انصاف است . قطعا در اولین روزی که به مجلس رفتم حتما با جدیت پیگیر این موضوع خواهم شد زیرا دوستان تهران نشین این موضوع را قبول ندارند و ما از خانه این پیرمرد مستنداتی تهیه کرده ایم که با سندیت به وزارت خانه مراجعه کنیم.

نماینده مردم غرب استان هرمزگان با انتقاد از نیروی انتظامی شهرستان بستک گفت ، چرا در پشت درختی در بلوار ورودی شهر بستک دوربین می گذاریم و به دنبال مچ گیری مردم هستیم ؟ مگر شهر بستک چند ورودی دارد که باید به این شکل دوربین بگذاریم و مردم را جریمه کنیم وی افزود می شنویم که مردم روستاها به دلیل همین موضوع برای خرید به لار می روند و به بستک نمی آیند وی ادامه داد ، از نیروی انتظامی شهرستان می خواهم مراعات مردم را بکنند زیرا اصل بر براعت است.

شریفی در پایان ضمن تشکر از خیرین گفت ، راه خور به همت خیرین انجام شده است و با پیگیری های بعمل آمده از سمت ما ۹ کیلومتر آن آسفالت شده است و انشا الله این راه را نیز به اتمام خواهیم رساند.

انتهای پیام/آ