به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در سومین همایش تعاونگران شهرستان گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال و به منظور اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری همه باید برای نهادینه شدن فرهنگ تعاون در جامعه تلاش کنیم.

وی افزود: امروزه در دنیا اقتصاد در قدرت بازو نیست بلکه اقتصاد در قدرت تفکر است و این توان فکری است که حرف اول را میزند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی ضعف اقتصادی را یک تهدید برای جامعه دانست و اظهار داشت: مادیات و معنویات لازم و ملزوم یکدیگرند و اگر کارها به شکل تعاونی صورت بگیرد به شخص لطمه نمی زند، از طرفی سوددهی با تفکر گروهی تقویت می شود و این مسئله باید از قلب روستاها شروع شود تا دهک های پایین بصورت تعاونی دست به کار شوند و وظیفه سازمان تعاون و رفاه اجتماعی است که از روستاییان حمایت کند تا آنها به عنوان تعاونگر شروع به کار کنند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به سخنی از پیامبر گرامی اسلام گفت: در دین مبین اسلام هم، بر انجام کارها بصورت شورایی تاکید شده است.

وی ضمن تاکید بر حضور موثر جامعه کار و تولید در حمایت از انقلاب و دستاوردهای آن در صحنه های مختلف اظهار داشت: به حق که انقلاب اسلامی یک امانت الهی است که حضرت امام خمینی (ره) پس از مجاهدت های فراوان آن را به مردم مومن و متعهد ایران اسلامی سپرده است و وظیفه همه ما حفظ و پاسداری از این امانت است.

گفتنی است که این همایش به مناسبت هفته تعاون به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مسئولین ارشد شهرستان بستک در فرهنگسرای مسجد جامع برگزار شد.همچنین قبل از شروع همایش، نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون شهرستان نیز به دست حجت الاسلام والمسلمین قائدی افتتاح شد که تصاویر آن را در زیر مشاهده می کنید.

 

 

انتهای خبر / ش.ز