به گزارش بستک نیوز ، ناصر شریفی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور با تسلیت شهادت حضرت جواد الائمه (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی گفت: از حسن اعتماد مردم شریف و فهیم حوزه انتخابیه‌ام به این فرزند و برادر کوچکشان تشکر و سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم لیاقت خدمت به این مردم بزرگ ، با اندیشه و جوانان عزیز و برومندم که لیاقت بهترین خدمت‌ها را دارند داشته باشم و از خدای بزرگ خواهانم که در این راه سخت و پرمشقت توفیقاتش را همواره و پیوسته برای خدمت شایسته به این مردم رفیق راهم سازد.

نماینده مردم بندر لنگه، بستک، پارسیان و جزیره کیش در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه از رئیس جمهور به دلیل معرفی و پیشنهاد کابینه‌ای منسجم، هماهنگ، برنامه‌محور و عملگرا تشکر می‌کنم، افزود: کسب رأی اعتماد به وزرای دولت از وکلای ملت و مجلس شورای اسلامی را تبریک عرض کرده و تقارن شروع به کار دولت دوازدهم با سرآغاز هفته دولت و شهادت اسطوره‌های خدمت به این ملت یعنی شهیدان رجایی و باهنر را به فال نیک گرفته و امید است که کابینه جدید با تأسی از مشی خدمتگزاری صادقانه این شهیدان عزیز، عزم خود را برای تحقق برنامه ها و آنچه به مردم وعده دادند، جزم کرده و نسبت به رفع مشکلات کشور اهتمام ویژه داشته باشند.

رأی اعتماد کم نظیر به کابینه نشان از تعامل سازنده و  همگرایی دولت و مجلس است

شریفی در ادامه تصریح کرد: چنین رأی اعتماد کم نظیر نشان از تعامل مثبت و سازنده و هم صدایی و همگرایی دولت و مجلس برای پاسخ به اعتماد ملت و برداشتن گام‌های بزرگ برای خدمت به مردم است و باید گفت که مجلس کار خود را هوشمندانه انجام داد و اکنون نوبت دولت است که خدمتگزاری بی‌منت به این مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.

عدم توسعه متوازن مردم هرمزگان را نگران کرده است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خطاب به رئیس جمهور خاطر نشان کرد: آقای روحانی؛ آنچه امروز جامعه، مردم و نخبگان و اندیشمندان هرمزگانی و حوزه انتخابیه‌ام را نگران کرده عدم توسعه متوازن و پایدار و عدم بهره‌گیری از ظرفیت و منابع استان می‌باشد چرا که زیبنده استانی همانند هرمزگان با این همه ظرفیت و منابع بیکاری، فقر و مرارت جوانانش نیست.

توسعه نیافتگی زیبنده هرمزگان نیست

وی افزود: آقای رئیس جمهور؛ زیبنده استانی که جزو ۵ استان اول کشور در تولید و درآمد است توسعه نیافتگی نیست چرا که امروز هرمزگان در قالب شاخص‌های توسعه‌ای از متوسط کشوری پایین‌تر است؛از این رو استدعا داریم سرمایه‌های انسانی هرمزگان که جزو افتخارات مردم این دیار می‌باشند را دریابید.

عدم اختصاص سهم ظرفیت‌های اشتغال در صنایع هرمزگان به جوانان بومی منطقه

شریفی ادامه داد: آقای رئیس جمهور؛ بیکاری جوانان در هرمزگان و حوزه انتخابیه‌ام آنها را سرخورده و نگران کرده و متأسفانه سهم قابل اعتنایی از ظرفیت‌های اشتغال در صنایع هرمزگان به جوانان این خطه اختصاص نمی‌یابد؛ سهم نیروها و جوانان متخصص و کارآمد هرمزگانی در مدیریت صنایع، پالایشگاه‌ها و مناطق نفتی و گازی تقریبا صفر یا بسیار ناچیز می‌باشد.

بندرلنگه، روزگاری لنگه خلیج فارس بود

نماینده مردم بندر لنگه، بستک، پارسیان و جزیره کیش در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه بندر لنگه روزگاری لنگه و نگین خلیج فارس بوده اما متأسفانه امروز به وضعیت نامطلوبی دچار شده است، افزود: بندر لنگه روزی مهد تجارت، بازرگانی و فعال و پررونق در عرصه تجاری و اقتصادی بود اما آنچه امروز نظاره گر و شاهد هستیم، زیبنده نام پرآوازه بندر لنگه و بندر مروارید دیروز نیست.

حرکت تلاش صورت گرفته دولت در بندرلنگه لاک پشتی بوده است

این نماینده مجلس دهم در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور؛ رزق و روزی این خطه  نوار ساحلی از دریا ملوانی و صیادی است و دریا نعمت و موهبتی  است که خدای بزرگ به این مردم ارزانی داشته از شما می خواهم که این عرصه و پهنه خدادادی را بر مردم تنگ ننمایید؛منکر تلاش‌ها و اقدامات مدیران و مسئولان نیستم، اما بپذیریم که حرکت ها و تلاش‌ها کند و لاک پشتی بوده که در شأن مردمان، دریانوردان، ملوانان و تجار و بازرگانان این دیار کهن و تاریخی نیست.

آقای رئیس جمهور هوای مردم هرمزگان را داشته باشید

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس تصریح کرد: برای توسعه اداره بنادر و دریانوردی این خطه پرگهر نیازمند عزم جدی و اراده جهادی و انقلابی هستیم و متأسفانه شاهدیم هر بار با بخشنامه‌های غیرکارشناسی از سوی وزارتخانه‌ها و ارگان‌های مختلف غباری از غم و اندوه بر پیشانی و جبین ملوانان و بازرگانان و فعالین اقتصادی می‌نشانیم . شما را به خدا هوای این مردم را داشته باشید و عرصه کار و تلاش را برایشان تنگ و سخت نکنیم.

وی همچنین خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: جناب آقای آخوندی که انصافا کار ارزشمندی در حوزه راه انجام داده‌اید اما اگر می‌خواهید این شهری که به اقتصادش اکسیژن وصل بوده و  دارای تنفس مصنوعی است جانی دوباره بگیرد برای لایروبی حوضچه‌های ۹ متری و پهلوگیری کشتی های ۱۰ هزار تن به بالا چاره‌ای بیندیشید و برنامه‌ریزی نمایید.

وی همچنین خطاب به وزیر اقتصاد کابینه دوازدهم گفت: جناب آقای کرباسیان؛ بابت دستور مساعد شما در صدور مجوز کارنه تیر برای گمرک بندر لنگه تشکر می کنم اما اگر می‌خواهید بندر مرواریدو صاحب آوازه لنگه جان بگیرد، گمرک و ضوابط و قواعد آنجا را همانند دیگر بنادر ایران اسلامی ببینید.

وی افزود: امروز چرا تجار و بازرگانان بندر لنگه ای و بندر کنگی  باید برای ترخیص کالاهای خود به بنادر دیگر مهاجرت نمایند، مگر در آن بنادر، گمرک چه امتیازها  و مشوق‌هایی قائل می‌شوند- مستحضرید نزدیکترین بندر به کشور امارات بندر لنگه می باشد با ۷۸ مایل دریایی- اما چه شده که امروز بازرگانان ما دیار و منزل خود را به اجبار ترک نموده و از بنارد و گمرک‌های دیگر با فاصله ۵۸۰ مایلی با کشور امارات مجبور ب فعالیت تجاری و بازرگانی خود می‌باشد.

وی تاکید کرد: جناب آقای رئیس جمهور مردمان بندر لنگه ، بندر گنگ و ملوانان و تجار و صیادان این دیار را دریابید.نمی‌دانم سایه نامبارک کدام نامادری بر سر این شهر سایه افکنده که بنادر تازه  متولد شده پررونق اما سایه این بندر کهن و تاریخی و صاحب نام رو به زوال است.روزگاری در این شهر قریب به ۴۰ دفاتر ترخیصی کالا و خدمات برای صادرات و واردات بوده اما امروز اثری از آنها نمانده و به بنادر دیگر مهاجرت نموده‌اند؛ از این رو از رئیس جمهور می خواهم که امید و نشاط را به این شهر و مردمانش بازگرداند.

شریفی در ادامه خطاب به وزیرجهاد کشاورزی گفت: آقای حجتی ؛ یکی از راه‌های ارتزاق مردم بندر لنگه، مردم کنگ و روستاهای ساحلی صید و صیادی است، ورود کشتی بزرگ و صنعتی از کشورهای دیگر و صید به شیوه صنعتی ریشه صید و صیاد این منطقه را سوزانده است از این رو، از شما می خواهمی که شرایط را برای صیادان سنتی و بومی منطقه تسهیل نمایید.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان خاطرنشان کرد:در زمانی که در کمتر جایی از کشور فرودگاه وجود داشته،بندر لنگه صاحب فرودگاه بوده، یک سال بعد از فرودگاه قلعه مرغی ، فرودگاه بندر لنگه به بهره برداری رسیده بود اما متأسفانه عنایتی به آن نشده و حال و روزش را مردم می‌دانند و آنها را نگران کرده که مطالبه جدی مردم اختصاص یک فروند هواپیکای ATR به این فرودگاه صاحب سبک می‌باشد.

وی همچنین خطاب به وزیر نفت گفت: آقای زنگنه لوله گاز از جوادشیر بندر لنگه و کنگ عبور می‌کند؛اما نمی‌‌دانم چرا برنامه‌ریزی برای گازرسانی به این شهرستان و روستاهای توابع آن نشده است که مردم صبور این خطه گاهاً مجبورند برای تهیه سیلندرهای گاز به شهرهای مجاور روی آورند،خواهشمند است فکری کنید.

اخراج جوانان متخصص پارسیان به دلیل غیربومی بودن از فازهای پارس جنوبی

این نماینده مجلس افزود: پارسیان یا گاوبندی در جوار غول بزرگ اقتصادی کشور و پارس جنوبی و محصور در سه ضلع مناطق و میادین نفتی و گازی لاوان، زاگرس جنوبی (تابناک) و پارس جنوبی سهم این شهرستان و مردمانش جز آلودگی و دودهای آلاینده و رنج و درد و گرفتاری نیست.پارسیان و مردمانش در تب تبعیض و بی‌عدالتی می‌سوزند، حق مسلم این شهرستان بهره‌مندی از سهم ارزش افزوده یا همان تبصره ۲ ماده ۳۹ از این مناطق و میادین نفتی و گازی است. از طرف دیگر قصه پرغصه اخراج جوانان برومند و متخصص این خطه به دلیل غیربومی بودن از پارس جنوبی و شرکت‌های وابسته به آن است که برخی از نگرانی و اضطراب روح جوانان عزیز پارسیانی را آزار می‌دهد.

وی همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت:  زلزله مهیب دی ماه سال۹۲ شهر بستک را لرزاند و خانه‌‌های مردم را تخریب و ویران نمود، مجبور بودند برای بازسازی منازل خود تسهیلاتی بگیرند که توان بازپرداخت اقساط آن را ندارند. انتظار مردم و جوانان بیکار و پیر بخشش تسهیلات اعطایی است که مکاتبات آن هم انجام شده امیدشان را ناامید نکنید.

شریفی همچنین ادامه داد: شهرستان بستک در حوزه استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی با توجه به عبور خط انتقال گاز فرصت مناسبی برای تولید و اشتغال جوانان است که خواهشمندیم در این زمینه برنامه‌‌ریزی شود.

وی همچینن تاکید کرد: از  وزیر راه  و شهرسازی می خوایهم در خصوص تسریع در پروژه راه خور، راه روستایی لاورشیخ، لاوربستان، انجیردان و حسین آباد که پروژه ای فرسایشی شده و قریب به ۱۵ سال از شروع آنها می‌گذرد، همچنین بزرگراه لنگه – پارسیان که این مسیر به جاده مرگ لقب یافته و بهسازی این مسیر تا دژگان دستور اقدامی جهادی و انقلابی فرماید.

این نماینده مجلس دهم در ادامه خاطرنشان کرد: هزینه‌ کمرشکن قبوض چند صد هزار تومانی و گاها میلیونی برق مصرفی مردم شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌ام که گرمای ۵۰ درجه امان آن ها را بریده اقشار ضعیف و فاقد درآمد را نگران کرده اشک چشمانشان را درآورده است که خواهشمند است چاره‌ای بیندیشید و مردم را از نگرانی برهانید.

وی یادآور شد: روزگاری گمرک بندر کنگ، بندر چارک و بندر شیو فعال و صادرات به کشورهای مختلف داشتیم، امروز به چه روزی افتاده‌اند که مطالبه جدی مردم، ملوانان و بازرگانان قدیمی این دیار احیاء گمرکات و تبدیل گمرک شیو از ملوانی به تجاری است.

شریفی خطاب به رئیس جمهور  تاکید کرد: آقای روحانی؛ هرمزگان برای ایران اسلامی غنی اما برای مردمانش فقیر است به طوری که جزیره نفتی و گازی لاوان با روزانه ۷ ، ۸ ساعت قطعی برق در گرمای ۵۰ درجه امان مردم را بریده است، این درد را کجای دلمان بگذاریم.روی نفت نشستیم و رنج می‌بریم، بپذیریم  کشور نیازمند مدیران قوی، دلسوز، کارآمد، انقلابی و مردمی می‌باشد، برای برق لاوان کاری کنید.

وی افزود: باز هم رد پای تبعیض! امروز تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد در اکثر نقاط استان‌های دارای مناطق آزاد مجاز می‌باشد به غیر از هرمزگان که دارای دو منطقه آزاد کیش و قشم می باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: با عدم آنتن‌دهی تلفن همراه که در اکثر روستاهای بخش شیو و روستاهای منطقه دژگان و روستاهای بخش مرکزی بندر گز و کنگ مواجه هستیم که وزارت ارتباطات باید برای این مشکل فکری کند.

وی در ادامه با تشکر از  مدیران استان‌ و شهرستان حوزه انتخابیه که در کمال گمنامی و به دور از هیاهو به مردم خدمت می‌کنند افزود: برقراری حق نوار مرزی برای کارکنان خدوم و پرتلاش هرمزگانی و نوار ساحلی که مرزداران شرف و عزت این مملکت هستند.

نماینده مردم بندر لنگه، بستک، پارسیان و جزیره کیش گفت:  جناب آقای رئیس جمهور! انتخاب مجدد حضرتعالی را تبریک عرض نموده، مزید استحضار حضرتعالی و وزرای محترم کابینه دوازدهم اینکه غرب هرمزگان قریب ۸۰ درصد و شهرستان بستگ قریب به  ۹۴ درصد به جنابعالی رأی داده‌اند، انتظار و امیدشان به رفع مشکلات و نگاه متوازن به زیرساختگاه‌ها و توسعه این خطه می باشد./

پایان پیام