به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز حجت الاسلام والمسلمین سید مجید موسوی امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی گفت خداوند متعال در قرآن کریم با تعابیر جامعی تقوی را یاد کرده است یکی از این تعابیر ((توشه می باشد)) وَ تَـزَوَّدوا ، فَـإِنَّ خَیـرَ الـزّادِ التَّقـوَى ۱۹۷ بقره که معنی توشه آن است که زندگی و عالمی با ویژگی های خاص در پیش رو هست و باید اسباب و آلات آن را در این دنیا تهیه نمود.

وی ادامه داد برای جمع آوری توشه راه، خداوند در هر موسم و زمانی ، در رحمتش را باز و سفره اش را پهن نموده است که یکی از بهترین فرصت ها برای جمع کردن توشه عبادت کردن در شبهاست و در روایات شرف مومن به نماز شب است.

موسوی با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جواد علیه السلام گفت اسلام با خون رشد کرد و اسلام دین خون است برای فجار و دین هدایت است برای مردم دیگر و به فرموده امام راحل تا آخرین نفس برای اعتلاء کلمه الله در مقابل کشورهای جهان ایستاده ایم.

امام جمعه موقت شهرستان بستک  در ادامه با اشاره به کودتای آمریکایی _ انگلیسی ۲۸ مرداد گفت تاریخ گواه این است که از ۲۸ مرداد تا امروز در هر موردی که با آمریکایی ها، مسئولین این کشور اعتماد کردند ضربه خوردند یک روزی مصدق به آمریکایی ها اعتماد کرد، تکیه کرد و آنها را دوست خود فرض کرد حکومت مصدق را سرنگون کردند وبه فرموده مقام معظم رهبری مصدق اعتماد کرد، کتکش را خورد.

وی در ادامه با اشاره به شهادت مدافعان حرم و شهید محسن حججی گفت الگوی این جوانان غیور ائمه اطهار علیهم السلام هستند اما درد این است که برخی سلبریتی های کشور ما اعتراض دارند که چرا جوانان خودمان را به سوریه و عراق ببریم ، اگر این شهدا در مرزها حضور پیدا نمیکردند الان وضعیت مملکتمان مانند سوریه و عراق نا امن بود و شاهد خرابیها و به غارت بردن ناموس خود بودیم این را باید روشنفکرهای غرب زده بفهمند.

موسوی در پایان با تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت امروز در درجه اول مشکلات اقتصادی و معیشتی است که دولت جدید بایستی معیشت مردم را در این ۴ سال به یک نقطه قابل قبولی برساند.

انتهای پیام/آ