به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سیدیوسف حسینی نژاد خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته به قدر شناس بودن و صرفه جویی کردن در همه امورات زندگی پرداخت و گفت ،اخلاق و رفتار بشر زاییده یک جمع است و انسان نیازمند یک زندگی جمعی و نیازمند همه افراد جامعه است و برای ماندن در یک جامعه و نظم بخشیدن به امور جامعه قانون وجود دارد و هر انسانی بخواهد در جامعه ای زندگی کند ملزم به رعایت حقوق دیگران و اعمال محدودیت برای خود است.

حسینی نژاد ادامه داد ، اگر امروزه آسایش و آرامش داریم و امکاناتی در جامعه است این آسایش برای این است که افراد زیادی در این جامعه مکمل یکدیگر هستیم.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک ادامه داد همه می دانیم در روستا ها و شهرهای کوچک امکانات کمتر است و هرچی شهر بزرگتر و جامعه گسترده باشد امکانات بیشتر است و این امکانات موجود متعلق به همه مردم است و وجود نفوس است که امکانات می آورد و ما باید این امکانات را حفظ و حتی برای آیندگان نگاه داریم. وی ادامه داد، برق ، آب، بهداشت و تحصیلات از برکات جمع و متعلق به جمع است. و همه آحاد جامعه در برابر این امکانات مسئولند.

سید محمدیوسف حسینی نژاد ادامه داد بی تفاوتی و بی مسئولیتی خصلت بسیار بدی است و ما باید در همه امور احساس مسئولیت کنیم و اتحاد و همبستگی و محبت خود را به نمایش بگذاریم نه کینه و کدورت و حسادت به خرج دهیم. رفع مشکل و احترام به دیگران وظیفه ماست.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک ادامه داد چرا کسی که برای چند ماه و برای ماموریت در این شهر می آید از کوچترین مسائل ما باید با خبر باشد. چرا اسرار خود را برای دیگران می گوییم ، حمایت کردن از همدیگر ما را عزیز می کند و با هم بودن نشان از یک فرهنگ غنی برای یک زندگی اجتماعی و حسن معاشرت است.

وی در ادامه با اشاره به کمبود آب در شهرستان بستک گفت ، این روزها بحران آب سراسر دنیا را فرا گرفته چه برسد به منطقه خشک و کم باران ما که نزولات آسمانی بسیار کمی داریم که مطمئنا مشکلات بیشتری داریم. کمبود آب یک مشکل جدی برای شهر ما و اکثر شهرهای ایران اسلامی است.

وی افزود ، آب کنونی شهر بستک نعمت الهی و خدمات بزرگان و همت خیرین است که حتما نتیجه قدرشناسی گذشتگان ما است. گذشتگان قدر آبهای آب انبار ولو گندیده و کرمی را می دانستند . ما باید از نعمت خدا استفاده درست  کنیم تا خدا نعمتهایش را به ما زیاد کند و اگر فرهنگ صرفه جویی را ترویج دهیم و دلسوز جامعه خود باشیم به لطف خدا این تابستان را نیز پشت سر می گذاریم.

حسینی نژاد در پایان گفت ،  از مسئولین شهرستان درخواست داریم ، به فکر اعمال صرفه جویی و جلوگیری هدر رفتن آب در قسمت هایی بجز شرب باشند و باید از امروز و قبل از جدی شدن مشکلات به فکر منابع آب شرب برای شهرستان باشند.