به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، ناصر شریفی نماینده مردم بندرلنگه ، بستک ، پارسیان و جزیره کیش در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بندرلنگه و در جمع مسئولان دستگاههای اجرایی این شهرستان گفت ، نیاز هست که همه ما مسئولان با هم و در کنار هم و در سایه وفاق و همدلی برای خدمت به مردم تلاش کنیم.

شریفی ادامه داد شهرستان بندرلنگه دو منطقه استراتژیک و اقتصادی بزرگ ، فلات قاره و جزیره کیش را دارد منتهی متاسفانه مردم لاوان که روی گنج نشسته اند قطعی ۸ ساعته برق را تجربه می کنند که حق مردم این مناطق بیشتر از این هاست و باید بخشی از درآمد های این مناطق بزرگ اقتصادی به شهرستان بندرلنگه و یا کل استان هرمزگان برسد. وی افزود وقتی دود و آلایندگی و گرفتاری آنها برای مردم هرمزگان است ولی ظرفیت های اشتغال آن برای استان های دیگر است و دفاتر آنها نیز در استان های دیگر است. وی اضافه کرد ، کارکرد جزیره لاوان ملی است و متاسفانه هرمزگان برای ایران اسلامی غنی است و برای مردمان خود فقیر است. وی ادامه داد دهیاری استان های همجوار ما در پارس جنوبی از وضعیت اعتباری خوبی برخوردار هستند ولی در هرمزگان چنین نیست.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد ، آنچیزی که آفت برای شهرستان خواهد بود بی برنامگی و دچار روزمرگی شدن است. وی ادامه داد مدیران ما باید مطالبه گر باشند و ما در مرکز نیز با تمام قدرت به آنها کمک خواهیم کرد.

شریفی ادامه داد ، من در برابر مسئولیتی که قبول کرده ام در فردا در برابر خداوند باید پاسخگو باشم و باید همه مسئولان اهتمام و اراده جهت حل مشکلات مردم داشته باشند. وی افزود قانون برای این است که کسی به کسی ظلم نکند وگرنه می شود قانون را جهت حل مشکلات مردم انعطاف داد ولی از آن تخطی نکرد و نباید تا وقتی مصوبه ای آمد به بهانه آن کار مردم را انجام نداد.شریفی افزود اگر از هر نهادی کمترین مراجعه مردم را داشته باشیم در سطح سه شهرستان برای آن مدیر از وزیر مربوطه آن تقدیر نامه گرفته خواهد شد.

ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان ضمن تشکر ویژه از فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه گفت ، جوانان ما که با یک ماشین سواری چند بسته آبمیوه و برنج را جابجا می کنند قاچاقچی نیستند و برای سیر کردن شکم خانواده خود و به دلیل هنرنداشتن ما مدیران برای ایجاد شغل دست به اینکار زده اند و قاچاقچی نیستند این برخوردها در صورتی است که در جلسات ما همه مسئولان نیز بر این امر با ما هم عقیده هستند.شریفی ادامه داد رهبری صراحتا فرمودند مراد از قاچاقچی افرادی است که به صورت سیستماتیک و کانتینر کانتینر اجناس قاچاق می کنند و تیشه به ریشه اقتصاد این مملکت زده اند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر مجلس گفت ، معادل ریالی یک میلیارد و پونصد میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر با الویت مناطق محروم در نظر گرفته شده است که رقم بسیار قابل توجهی است که باید مدیران ما از هم اکنون این آمادگی را داشته باشند که چه مناطقی چه ظرفیت هایی جهت ایجاد اشتغال دارند.

شریفی با توجه به گاز رسانی به بندرلنگه گفت ، حق مسلم شهرستان بندرلنگه برخورداری از نعمت گاز است که با پیگیری هایی که انجام شده است تلاش می شود به زودی محقق شود. وی افزود ما ۲۴ ساعته در خدمت مدیران اجرایی هستیم و برای اولین بار در مرکز استان و غیر از دفتر مستقر در مجلس و در پایتخت نیز دفتر برای مراجعات مردمی داریم.

ناصر شریفی در پایان گفت ، وقتی می گوییم وفاق و همدلی اگر بعد از این از حنجره ای ندایی بجز وفاق و همدلی و در جهت تفرقه برخیزد حنجره ی شیطان است. وی ادامه داد از همه مدیران و جراید و رسانه ها درخواست داریم در جهت وفاق و وحدت حرکت کند تا شاهد پیشرفت این منطقه باشیم.

انتهای پیام/آ